Acrobat Reader Eski Sürüm İndir

Acrobat Reader orijinal PDF dosya açma yazılımıdır.

Acrobat Reader Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Acrobat Reader 3.0 İndir Mayıs 1997 3.8 MB
Acrobat Reader 4.0 İndir Mart 1999 5.2 MB
Acrobat Reader 11.0 İndir Eylül 2012 35.9 MB

Acrobat Reader Hakkında

Acrobat Reader PDF okuma programlarından ilklerinden birisidir. PDF uzantısı Acrobat Reader ile birlikte geldi diyebiliriz. PDF mucidi olan Acrobat Reader programı Adobe tarafından geliştirilen ücretsiz ve sürekli olarak ücretsiz kalmış bir bilgisayar yazılımıdır.

İlk olarak 1993 senesinde yayınla sunulan Acrobat Reader günümüze kadar bir çok sürümünü ücretsiz olarak sunmuştur. Eğer PDF açma programı arıyor ve PDF dosyalarını sorunsuz ve hızlı bir şekilde açmasını istiyorsanız Acrobat Reader size yetecektir.

Acrobat Reader size PDF dosyalarını görüntüleme yanı sıra yazdırma, boyutlandırma sayfalama hızlı okuma imkânı da sunmaktadır. PDF dosyalarını açmanız için Acrobat Reader programını bilgisayarınıza kurmanız yeterlidir. Ayrıca indirerek kurduğunuz Acrobat Reader sürümü bilgisayarınızda açarak PDF dosyasını program içerisinde de açabilirsiniz.

Program ile alakalı diğer işlemleri programı kendisi içerisinde yapabilir rahatlıkla indirmiş olduğunuz tüm sürümleri bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Program tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Program içerisinde PDF görüntüleme ve diğer işlemlerde herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmasınız. Tüm sürümler tamamen ücretsiz ve kısıtlama olmadan Adobe tarafından kullanıcıların kullanımına sunulmaktadır. İlk yayımlanma tarihi olan 1993 senesinden günümüze kadar ücretsiz ve popüler PDF okuma programıdır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Acrobat Reader 4.0
Acrobat Reader 11.0

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Ahmet Lale 29 Ağustos 2022

  PDF okuma programın orijinal eski sürüm olarak mı indiriliyor?

  1. Moderatör 29 Ağustos 2022

   Selam Ahmet Bey Acrobat Reader orijinal PDF okuma programı doğrudur. Sayfada ki tüm sürümler ise Acrobat Reader orijinal eski sürüm halidir.