Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 23 saniye

Yorum Yazın.

Akismet Anti-Spam eklentisini alt tarafta bularak WordPress sisteminde çalıştırabilirsiniz.

Akismet Anti-Spam Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
Akismet 4.1 İndirKasım 201868 KB.
Akismet 4.1.1 İndirŞubat 201968.6 KB.
Akismet 4.1.2 İndirMayıs 201968.7 KB.

Akismet Anti-Spam Hakkında

Akismet Anti-Spam, Automattic tarafından hazırlanan WordPress siteleri için spam yorumları engellemeye yarayan WordPress eklentisidir.

WordPress için spam yorumları önemsiz postasına atabilir ya da ayarlardan değiştirerek hiç görmeyeceğiniz şekilde silmesini sağlayabilirsiniz. Spam yorumlar sitede yorumlar alanından istenmeyen alanına işlenir. Bu postaları ister toplu olarak silebilir ya da teker, teker inceleyerek spam olmadığını düşünürseniz spam değil olarak işaretleyebilir bekleyen yorumlardan onaylayabilirsiniz.

Akismet’in diğer önemli özelliği ise istenmeyen, kara listeye alınan URL adreslerini istenmeyen yorumlara atarak sitenizi bu tür URL adreslerinden korumasıdır. WordPress sisteminde binlerce otomatik URL ile reklâm içeren spam yorum gönderilmektedir. Bu yorumlardan Akismet ile kurtulabilirsiniz.

Akismet eklentisi ile geçmiş aylara ya da yıllara göre detaylı istatistikleri görebilirsiniz. Bu istatistikte önceki aylardan kaç spam yorumdan korunduğunu ay, ay detaylı olarak görebilmeniz mümkündür.

Yorumlar alanında onaylanmış yorum sayıları da yorumlar alanında Akismet sayesinde görebilirsiniz. Hangi kullanıcının önceden onaylanmış kaç yorumu var, sizin kendinizin yazmış olduğu kaç yorum var ayarlarda yorum yazanın onaylanmış yorumlarına göster aktifse görebilirsiniz.

Akismet ücretsiz bir eklentidir. Akismet kullanabilmek için mail adresiniz ile API anahtarı almanız ve anahtarı etkin hale getirmeniz gerekmektedir.

Akismet 4.1

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.