Yorum Yazın

Akismet Anti-Spam eklentisini alt tarafta bularak WordPress sisteminde çalıştırabilirsiniz.

Akismet Anti-Spam Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Akismet 4.1 İndir Kasım 2018 68 KB.
Akismet 4.1.1 İndir Şubat 2019 68.6 KB.
Akismet 4.1.2 İndir Mayıs 2019 68.7 KB.
Akismet 4.1.5 İndir Nisan 2020 72.2 KB.

Akismet Anti-Spam Hakkında

Akismet Anti-Spam, Automattic tarafından hazırlanan WordPress siteleri için spam yorumları engellemeye yarayan WordPress eklentisidir.

WordPress için spam yorumları önemsiz postasına atabilir ya da ayarlardan değiştirerek hiç görmeyeceğiniz şekilde silmesini sağlayabilirsiniz. Spam yorumlar sitede yorumlar alanından istenmeyen alanına işlenir. Bu postaları ister toplu olarak silebilir ya da teker, teker inceleyerek spam olmadığını düşünürseniz spam değil olarak işaretleyebilir bekleyen yorumlardan onaylayabilirsiniz.

Akismet’in diğer önemli özelliği ise istenmeyen, kara listeye alınan URL adreslerini istenmeyen yorumlara atarak sitenizi bu tür URL adreslerinden korumasıdır. WordPress sisteminde binlerce otomatik URL ile reklâm içeren spam yorum gönderilmektedir. Bu yorumlardan Akismet ile kurtulabilirsiniz.

Akismet eklentisi ile geçmiş aylara ya da yıllara göre detaylı istatistikleri görebilirsiniz. Bu istatistikte önceki aylardan kaç spam yorumdan korunduğunu ay, ay detaylı olarak görebilmeniz mümkündür.

Yorumlar alanında onaylanmış yorum sayıları da yorumlar alanında Akismet sayesinde görebilirsiniz. Hangi kullanıcının önceden onaylanmış kaç yorumu var, sizin kendinizin yazmış olduğu kaç yorum var ayarlarda yorum yazanın onaylanmış yorumlarına göster aktifse görebilirsiniz.

Akismet ücretsiz bir eklentidir. Akismet kullanabilmek için mail adresiniz ile API anahtarı almanız ve anahtarı etkin hale getirmeniz gerekmektedir.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.
Akismet 4.1
Akismet 4.1.5

Yorum Yazın

Yazılım eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.