Bilgisayarınız Eskidi ve Yavaşsa Eski Sürüm Kullanın!

Teknoloji her gün yenileniyor ve bunun arkasından koşturmak maddi imkân olarak yetmeyebiliyor.

Özellikle bilgisayar teknolojisi büyük bir hızla ilerlemektedir. Yaklaşık 2 veya 5 sene içerisinde almış olduğunuz son teknoloji bilgisayarınız almış olduğunuz sene yüksek aygıtlara sahipken ilerleyen yıllarda bu aygıtların yenisi çıktığından dolayı doğal olarak sizin gibi bilgisayarınızda yaşlanıyor ve teknolojiyi takip etmez zor oluyor.

Bilgisayarınız Eskidi ve Yavaşsa Eski Sürüm Kullanın!

Önceki yazımızda sizlere eskisurumu.com kurulma amacının neler olduğuna değinmiştik. Bu yazımızda da eskimiş hızı düşük ve yavaşlayan programlar için neler yapacağınızdan program veya diğer yazılımları yavaş bilgisayarınızda nasıl hızlı kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Tüm uygulama ve diğer yazılımlar yeni sürümleri çıktıkça yeni olan teknolojiye uyarlanarak değiştirilir ve güncellenir. Başta da söylediğimiz üzere teknolojiyi takip etmek, ürünleri yenilemek fazlasıyla masraf açabilmektedir.

Peki, buna gerek var mı? Yani hep en iyisi alarak sürekli olarak para harcamalı mıyız? Tabiî ki hayır!

Birçok bilgisayar kullanıcısı en az bilgisayarını 7 yıl veya daha fazla kullanıyor. Yani bir siz değilsiniz teknolojiyi takip etmeyen!

Burada sizin de eğer bilgisayarınız yavaşsa yeni işlemci, ram bellek ya da diğer cihazları kullanıyor, eski dostunuz ile yola devam ediyorsanız program veya diğer yazılımların eski sürümünü bilgisayarınıza indirerek istediğiniz program veya yazılımı hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Unutmayın, her çıkan yeni bir sürüm daha hızlı bilgisayar özelliklerine uyumlu olarak hazırlanır ve siz bu durumda ilgili yazılımı yavaş kullanmak zorunda kalırsınız. Bekler, bekler durursunuz. Neden eski sürüm hızlıyken yeni sürüm kullanmaya ihtiyaç duyalım ki!

Kategori: Blog Etiket:

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.