BuddyPress Eski Sürüm İndir

BuddyPress WordPress eklentisini sayfa içerisinden indirerek WordPress sisteminde çalıştırabilirsiniz.

BuddyPress Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
BuddyPress 3.2.0 İndirEylül 20182.5 MB
BuddyPress 4.3.0 İndirNisan 20192.6 MB
BuddyPress 4.4.0 İndirTemmuz 20192.6 MB
BuddyPress 5.2.0 İndirNisan 20202.8 MB

BuddyPress Hakkında

BuddyPress, The BuddyPress Community tarafından geliştirilen WordPress gelişmiş üyelik sistemi oluşturma eklentisidir. Ücretsiz olan bu eklenti ile WordPress kayıt sitemi ile entegre olarak ziyaretçiler kayıt olabilir, resim ekleyebilir, kapak resmi oluşturabilirler.

Başlıca diğer özellikleri ise Genişletilmiş profiller, hesap ayarları, ziyaretçiler arasında mesajlaşma, arkadaş olarak birbirlerini ekleme, ziyaretçiler etkinlik oluşturabilme, diğer ziyaretçilerin etkinlikleri görebilme.

Kullanıcı grubu oluşturabilme, topluluk oluşturabilme, istenilen şablonu eklenti içerisinde uygulama görüntü değişikliği yapabilme, profil eşitleme için BuddyPress – WordPress arasında profil senkronizasyonu yapabilme gibi özelliklere sahiptir.

Eklenti de tema Widget yani yan menü desteği bulunmaktadır. Widgetlerde online ziyaretçileri gösterme, BuddyPress kullanıcı girişleri, en son üye olan kişileri, etkinlik yapan kişileri gösterme, üyelerin tümünü bir sayfada gösterme için kullanıcı girişte üyeler linkini başlığa alabilme özellikleri de bulunmaktadır.

BuddyPress ile siteye üye olan kişiler kendilerine ait avatar ve kapak oluşturmalarına izin verebilir ya da izin yapmaları engellemek amacı ile izin vermeyebilirsiniz. Üye olan kişiler site içerisinde yorum yaptıklarından, editör yetkisi varsa yazı yazdıklarında, yazı değişikliği yaptığında yapan kişinin etkinlik sayfasında otomatik olarak kayıt edebilir ve diğer ziyaretçiler bunu görürler. Gelişmiş WordPress üyelik sistemi BuddyPress eski sürümüdür.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

BuddyPress 3.2.0
BuddyPress 4.3.0
BuddyPress 5.2.0

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.