Yorum Yazın.

ClamAV, açık kaynak kodlu anti-virus programıdır. Komut penceresi üzerinden çalışmaktadır.

ClamAV Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
ClamAV 0.101.4 Portable (64 Bit) İndirAğustos 20198.3 MB.
ClamAV 0.101.4 Portable (32 Bit) İndirAğustos 20197.1 MB.
ClamAV 0.102.0 Portable (64 Bit) İndirEkim 20197.8 MB.
ClamAV 0.102.0 Portable (32 Bit) İndirEkim 20196.7 MB.

ClamAV Hakkında

ClamAV, e-posta taraması, internet sitesi taraması ve dosya taraması yapabilen. GPL lisanslı açık kaynak kodlu anti-virus programıdır. Açık kaynak kodlu olan bu yazılım komut penceresi üzerinden çalışmakta olup, basit Dos komutları hakkında bilginiz olması gerekmektedir.

İndirdiğiniz eski sürümlerin birçoğunu sitenin kendi sunucundan indirmektesiniz. Site sunucusundan indirme yapıldığından indirme bitene kadar internet tarayıcısını ve sayfayı kapatmayınız!

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

ClamAV 0.101.4
ClamAV 0.102.0

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.