Yorum Yazın

CPU-Z bilgisayarınızda var olan tüm aygıtların tüm detaylarını size gösterir.

CPU-Z Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
CPU-Z 1.02 İndir Temmuz 2000 83 KB.
CPU-Z 1.11 İndir Aralık 2001 110 KB.
CPU-Z 1.34 İndir Mayıs 2006 388 KB.
CPU-Z 1.85 İndir Mayıs 2018 1.7 MB.

CPU-Z Hakkında

CPU-Z bilgisayarınızda bulunan aygıtların özellikleri hakkında detaylı bilgi veren CPUID tarafından üretilen ve ücretsiz olarak sunulan yazılımdır.

Programı bilgisayarınızda çalıştırdığınızda İşlemci adı, gücü, çekirdek sayısı, çekirdeklerin detaylı çalışma bilgisini, anakart özellikleri ve detaylarını, ram bellek ve ram bellek detaylarını görebilirsiniz.

Aynı zaman size detaylı şekilde DirectX bilgisini de vermektedir. Bilgisayarınızın ram, işlemci, cache, anakart, bios ve diğer aygıtların düzeli çalışıp çalışmadığı hakkında CPU-Z ile detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Özellikle ileri derece bilgisayar kullanıcıların ve bilgisayarcıların talep gördüğü bu programı en eski sürümlerini bularak indirebilirsiniz. Sürümlerin numaralarını, hangi tarihte yayınlandığını, kapasitesini yukarı da görerek indirme imkanı bulabilirsiniz.

Yeni bir bilgisayar aldıysanız, işlemci, bios ve diğer aygıtlardan birisi bu program ile size satılan cihazınızın kontrolünü de yapabilirsiniz. Tüm cihazların detaylı olarak isimle birlikte sunulduğu için kontrol etmeniz kolay olacaktır.

İşlemci çekirdekleri hakkında bilgi alacaksanız her çekirdek için ayrı, ayrı sayfalar açabilirsiniz. İşlemci bilgi sayfasından detaylara bakmak için çekirdek sayısını seçmeni yeterlidir. Bilgisayarınızı takip edin kurmanıza gerek yok direk olarak exe dosyasından programı başlatın ve kontrolleri anında yapın bu şekilde hem zamandan hem de bilgisayarınızın kapasitesinden tasarruf sağlayacaksınız.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.
CPU-Z 1.02
CPU-Z 1.11
CPU-Z 1.34
CPU-Z 1.85

Yorum Yazın

Yazılım eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.