Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?

Site içerisinde sizlere eski sürüm Deep Freeze programlarını sunduk. Eskisurumu.com olarak kullanıcıların kurduktan sonra kaldırma işleminde zorlanmamaları ve başka kaynaklara yönlenerek gelişi güzel emin olmadıkları işlemleri yapmamaları için Deep Freeze nasıl kaldırılır görelim.

Deep Freeze Kaldırılır Parola Girişi Yap

Anlatım Deep Freeze 8.53.020.5458 üzerinden olacaktır. Ama bu anlatım tüm Deep Freeze sürümleri için geçerli olduğunu bilgisi kaldırma işlemini anlatmadan önce verelim. Deep Freeze programı kurduktan sonra bilgisayarınızda aktif hale gelir.

Aktif halde olup olmadığını alt durum çubuğunda saat simgesi alanında Deep Freeze ikonu varsa anlayabilirsiniz. Aktif halde kaldırılamaz, pasifleştirerek yani kapatarak kaldırmanız gereklidir.

Aktif halde ike bilgisayarınızda CTRL+ALT+SHIFT+F6 klavye kombinasyonu ile Deep Freeze ayar penceresini açınız. Burada size Deep Freeze ayarlama ekranına girebilmeniz için Deep Freeze parolasını yazmanızı isteyecektir. Parolo program kurduğunuz sırada yazdığını parola veya kurulumu yapan kişiden istenilecek paroladır.

Parolayı bilmiyorsanız kaldırmanız mümkün değildir. Birçok kullanıcının kurulum sırasında boş geçtiği bilimektedir. Deep Freeze kurma işleminde boş geçmiş olabilirsiniz hatırlamıyorsanız boş deneyebilirsiniz. Tabiki, sizde boş olarak geçtiyseniz.

Deep Freeze Kaldırma Ayarlama

Parola girdikten sonra çıkan ekranda “Box Thewed” seçimini aktif halde iken bu pencere ol tarafta “Apply and Reboot” Türkçe uygulama ve çık butonuna basarak bilgisayarı kapatıp açmasını bekleyiniz. Bu şekilde Deep Freeze kapanmış olacaktır. Yine durum çubuğundan saat simgesi olan yerde Deep Freeze ikonu bakarak anlayabilirsiniz. Deep Freeze ikonu varsa aktif yoksa pasif, kapanmıştır.

Deep Freeze Kaldırma DFStd

Deep Freeze kapattıktan sonra kurulum dosyasını giderek hangi versiyonu kurduktaysanız DFStd.exe dosyası üzerinden yönetici olarak çalıştır menüsü kullandığınızda “Uninstall” butonuna dokunduğunuzda kaldırma işlemini bitirmiş olursunuz.

Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?
Deep Freeze Bilgisayardan Siliniyor

Görüldüğü üzere kaldırma işlemi kurma işlemi ile aynısı şeklinedir. Pasifleştir ve kurulu ise kurma dosyasından Deep Freeze’i kaldır. İhtiyaç halinde Deep Freeze eski sürümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kategori: Blog Etiket:

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.