Yorum Yazın

Microsoft tarafından oyun ve görüntü performansını artırmada kullanılan DirectX eski sürümlerini indirerek bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

DirectX Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
DirectX 1.0 İndir Şubat 1996 274 KB.
DirectX 6.0 İndir Eylül 1998 3.5 MB.
DirectX 9.0c İndir Ağustos 2004 33 MB.
DirectX 11 İndir Mart 2011 285 KB.

DirectX Hakkında

DirectX paketini bilgisayarınızı kurarak görüntü ve diğer yazılımların performansını artırabilirsiniz. DirectX, Microsoft tarafından geliştirilen birden çok versiyonu ile kullanıcıların görüntü performansını artırmaya yardımcı tamamen ücretsiz yazılımdır.

Windows işletim sistemleri için kullanılan Microsoft DirectX günümüze kadar birçok versiyonu yayınlamıştır. Zamanla gelişen bilgisayar sistemine uyum sağlayan DirectX ile bilgisayarınızda video ve görüntü kalitenizi en üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

DirectX günümüzde en çok 3D görüntü performansını artırmak için sıklıkla bilgisayarlarda kullanılmaya başlamıştır.

DirectX birçok firma tarafından da yeni çıkardıkları aygıtlar için kullanılarak kullanıcılarına hızlı ve kaliteli deneyim sağlamayı amaçlamaktadır. Bu sebepten dolayı DirectX bilgisayarda performansı artırmak için kaçınılmaz gerekli hale gelmiştir.

Özellikle görüntü kalitesi yüksek olan programlarda kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Sayfa içerisine DirectX eski sürümlerini bularak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İstediğiniz eski sürümün üzerine dokunarak bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

Her sürüm için ayrı, ayrı sürüm numaraları, sürüm yayın tarihi ve indirme boyutu sayfada yer verilmiştir. DirectX eski sürüm seçiminizi bilgilere bakarak ihtiyacınız olanı indirebilirsiniz. İndirdiğiniz hangi sürüm olursa olsun sadece bir defa bilgisayarınızda kurmanız görüntü performansınızı artırmanız için yeterli olacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.
DirectX 6.0
DirectX 9.0c

Yorum Yazın

Yazılım eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.