Discord Eski Sürüm İndir

Discord topluluk kurma programıdır.

Discord Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Discord 0.0.301 İndir Kasım 2018 57 MB
Discord 0.0.305 İndir Mart 2019 58.2 MB
Discord 0.0.306 İndir Şubat 2020 59.5 MB
Discord 0.0.308 İndir Eylül 2020 59.5 MB
Discord 1.0.9002 İndir Mayıs 2021 67.4 MB
Discord 1.0.9005 İndir Haziran 2022 79.1 MB
Discord 1.0.9006 İndir Ağustos 2022 79.1 MB

Discord Eski Sürüm Uyarısı

Discord Eski Sürüm Uyarısı

İndirme işlemi yapamadan önce burada yazılı olan uyarıyı okuyarak indirme işleminizi yapınız.

Reklam Alanı

Discord eski sürümünü site içerisinde indirirsiniz. Fakat Discord kurulum sırasında interneti kapatsanız dahi (internetin gelmesini bekliyor) güncelleme yapmadan kurulum yapmaktadır. Şu an için tüm sürümlerinde aynı şekilde başta güncellemeyi sitesinden alarak kurulum yapmaktadır.

İndirdiğiniz sürüm eski sürüm, sürüm görüntüsü ise eski sürüm görüntüsüdür. Kendisi güncellediğinden en son sürüme geçiş yapmaktadır. Sayfada gözüken eski sürüm görüntüsü değişebilir. Bu sebepten dolayı sadece Discord 0.0.301 eski sürümünü sayfada veriyoruz. Açılışta güncelleme yapmayan sürümleri yayınlanırsa buradan indirmeye sunacağız.

Discord Hakkında

Discord, Hammer & Chisel, Inc. tarafından geliştirilen oyun içerisinde sesli ve yazışmalı olarak ileteşim kurabileceğiniz Windows 10 da dahil uyumlu olan ücretsiz programdır.

Discord kullanabilmeniz için önceden kayıt olmanız gerekmektedir. Kaydınız varsa kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Hiç kayıt olmamış kullanıcılar program içerisinde bulunan kayıt ol menüsünden mail adresini kullanarak kayıt olabilir. Kayıt işlemini tek defa yapmanız yeterlidir. Her kurulum için ayrı, ayrı kayıt yapmanızı gerek yoktur. Mail adresiniz ile şifrenizi unutmayacağınız şekilde not almanız kullanıcı girişi sırasında unutma sorununu kaldıracaktır.

Discord oyun içerisinde sesli ve metin iletişim programlarından olan TeamSpeak alternatifi olarak kullanabilir. Sayfa içerisinde yer alan Discord 0.0.301 eski sürümü Windows 32 bir ve Windows 64 bir kullanıcıları içinde indirilerek kurulabilir.

Discord kurabilmeniz için bilgisayarınızda önceden Microsoft .NET Framework 4.5.2 kurulu olması gerekmektedir. Kurulu olmayanlar sitede Microsoft .NET Framework eski sürüm sayfasına giderek indirerek kurabilirler. Microsoft .NET Framework kurulu olmadan Discord çalışmayacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Discord 0.0.301
Discord 0.0.305
Discord 0.0.306
Discord 0.0.308
Discord 1.0.9002

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Reklam Alanı

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

11 Yorum

 1. Hakkı Bıyık 26 Ağustos 2022

  Bilgisayarın eski Windows yavaş olduğundan Discord eski sürümü arıyordum. Teşekkürler.

  1. Moderatör 26 Ağustos 2022

   Selam Hakkı Bey sistemi yavaş olanlar için yazılımların eski sürümlerini kullanmaları tavsiye ediyoruz. Eskisurum.com sitesinde eski sürüm tüm yazılımları bulabilir, eski bilgisayarınız için tekrar eskiden olduğu gibi hızlı bir şekilde eski sürümleri çalıştırabilirsiniz.

 2. Can Önderoğlu 20 Ağustos 2022

  Discord güncellemesi nasıl kapatılır?

 3. Ahmet Çay 13 Şubat 2022

  Ben bir şey anlamadım indirdim sürümü güncelleme yapıyor. En son sürüme geliyor.

  1. Kamil Tekin 13 Şubat 2022

   Ahmet otomatik güncellemeyi kapatmalısın.

 4. Önder Aksel 28 Mayıs 2020

  Merhabalar, eğer ki bilgisayarınız kapattığınızda ardından Discord’a girmeye çalışıp yine siyah ekran veriyor ise;

  1- Discord uygulamasının dosya konumunu açınız.
  2- Açtığınız dosya konumunun içinden eski sürümünüze tıklayınız.
  3- Tıkladığınız dosya konumunda bulunan discord.exe tıklayıp açabilirsiniz.

  Tam çözülmesi için aynı şeyleri yapıp 3. elementte bahsettiğimiz discord.exe uygulamasına tıklamayıp oradaki dosyaları kopyalayalım ardından güncel sürümün içine atınız sorun çözülmüş olması gerek.

 5. Veli Kulaksız 13 Mayıs 2020

  Siyah ekran hatası alıyordum. Çözdüm sayfadaki Discord 0.0.301 eski sürümünü indirin. Birde arşiv hatası uyarısı ile karşılaştım araştırdım. Bunun için de Winrarın en son sürümüne güncellerseniz ya da ücretsiz 7zip kullanırsanız sorun çözülüyor.

  1. Moderatör 13 Mayıs 2020

   Selam Veli Bey, iyi ramazanlar bilgilendirme için teşekkür ederiz. Sorun olmamış olursa buradan bize her zaman yazabilirsiniz. Size hizmet için sürekli burayız.

 6. Nazım Sezer 13 Nisan 2020

  Siyah ekran geliyorsa sayfada ki 0.0.301 eski sürümünü indirin. Baya araştırdım tek çözümü odur.

  1. Kadir Adanır 22 Nisan 2020

   Nazım arkadaşım bende de tek çözüm o oldu. Fakat her bilgisayarı kapatıp açışımda yine siyah ekran oluyor.

   1. Moderatör 22 Nisan 2020

    Selam Kadir Bey, bilgisayar kaynaklı olabilir.

  2. Reklam Alanı