Ekran Kartınız HD (UHD, QHD ve FHD) mi? Hangi Çözünürlükleri, Görüntü Kalitesini Destekliyor Öğrenin

Ekran kartınızın HD görünü kalitesini, en yüksek desteklediği çözünürlükleri ekran kartı modeli, ısınma süresi, tepki süresi, ekran kartı için sisteminizde kurulmuş olan sürücüleri ekran kartı güncelleme zamanı gibi daha birçok çözünürlük ve kalite farkını test edebilirsiniz.

Ekran kartı testlerinde birçok program bulunmaktadır. Ekran kartı programlarının birçoğu deneme sürüm kısıtlama ile test sonucu verirken burada size ücretsiz tüm ekran kartı görüntü testinizi yapabileceğiniz Windows 10 işletim sistemi de dâhil tüm işletim sisteminde çalışan FurMark ile ücretsiz testleri nasıl yapacağınızı bulabilirsiniz.

Tüm ekran çözünürlükleri program içerisinde yer almaktadır. Hangi çözünürlük için test yapmak istediğiniz programın ana ekranından seçebilirsiniz.

Ekran Kartı Çözünürlük Testi

Ekran kartınız UHD, QHD ve FHD destelediğini ana ekranda test etmek istediğiniz kaliteyi seçerek test seçimini yaptığınızda ekran açılarak test sonucu görebilir, test sırasında eğer ekran kartınız istenilen ekran kalitesini karşılamıyorsa uyarı alırsınız.

Ekran Kartınız HD (UHD, QHD ve FHD) Testi

Tüm test işlemlerinden sonra ayrı ekranda test sonuçlarını tüm detayları ile birlikte kısıtlamasız program içerisinde görebiliyorsunuz.

Ekran Kartınız HD (UHD, QHD ve FHD) mi? Hangi Çözünürlükleri, Görüntü Kalitesini Destekliyor Öğrenin

Yukarıda verilen test programı için FurMark tüm sürümlere FurMark Eski Sürüm İndir sayfasından ulaşabilirsiniz. Sayfada verilen FurMark 1.20.9.0 ve üzeri eski sürümleri Windows 10 işletim sistemi için sorunsuz ve ekran kartı tam tepki çalışmaktadır. Windows 10 altı için de FurMark 1.20.5.0 altı eski sürümlerden birisini kullanabilirsiniz.

Kategori: Blog Etiket:

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.