Eski Sürüm Nasıl Yüklenir?

Eski sürümlerin nasıl yükleneceği hakkında birçok kaynakta değişik, değişik yazılar okuduğunuzu biliyoruz. Site içeriği eski sürüm olması sebebi ile burada eski sürüm nasıl yükleneceği hakkında size detaylı olarak bilgi vereceğiz. Yazıya başlamadan önce “Eski Sürüm Yükleme” genellenmiş bir söz olduğunun altını çizmede fayda görüyoruz. Neden genellenmiş bir söz olduğunu yazıyı okuduktan sonra anlayacaksınız.

Eski Sürüm Nasıl Yüklenir?

Burada anlatılan işlemler masaüstü, Android ve diğer platformların hepsini birden kapsamaktadır. Bir programın eski sürümünü bilgisayarınıza, mobil cihazınıza veya diğer cihazlara yükleyebilmeniz için ilk yapmanız gereken işlem kurulu olan sürümü silmek olacaktır.

Bazen önceki sürümü kaldırmadan eski sürümü üzerine kurma işlemi yapıldığında da eski sürüm çalışabilmektedir, fakat birçok program veya uygulama da çakışma söz konusu olacağından kurulu olan sürümü veya uygulamayı tamamen sisteminizden kaldırmanızı, indirmiş olduğunu eski sürümü tekrar kurmanızı sorun yaşamak adına sizlere tavsiye ederiz.

Bilgisayar kullanıcıları eski sürümü silerken “Denetim Masası” ve “Program Kaldır” menüsü kullanmalı, mobil cihazlar için de “Uygulamalar” alnından kurmuş olduğu sürümü kaldırmaları gerekmektedir.

Kaldırma işleminden sonra şimdi de nasıl eski sürümü yüklersiniz bunu görelim. Birçok kullanıcı eski sürümü program içerisinde güncellenmiş veya en son güncel hale gelmiş halinden eski sürüme tekrar dönüştüreceğini düşünmektedir. Bu olmayacak bir durumdur. Program veya uygulama içerisinde güncelleme yapabilir en son sürüme geçebilir fakat eski sürüme geri geçemezsiniz.

Program, uygulama veya yazılım hangisi olursa olsun eski sürümünün kurulumu bularak bilgisayarınıza, Android işletim sisteminize veya diğer platformlara yüklediğiniz müddetçe eski sürümü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayar İçin Program Kaldırma Penceresi

Yazı başında da söylediğimiz üzere sitenin amacı gereği eski sürümü nasıl yükleyeceğinizden bahsettik. Şimdi sıra hangi programın veya yazılımın eski sürümü kullanmak istiyorsanız o eski sürümü bularak indirmeli ve cihazınıza kurmalısınız.

Eski sürümler için kurulumlar farklılık gösterir. Bazı eski sürümler için sadece kurulum yapmak yeterliyken bazı eski sürümler için ayrıca ayarlama yapmak gerekebilir. Site içerisinde sizlere program, uygulama veya diğer yazılımların eski sürümlerini yayınlıyoruz. İstediğiniz eski sürümü sayfa içerisinde indirebilir, eski sürümü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Site içerisinde bulamadığınız ihtiyacınız olan eski sürümü yayınlamamızı isteyebilir, yayınlamış olan eski sürümler için de sayfa içerisinde yorumlar alanını kullanarak kurulum veya diğer sorularınızı sorabilirsiniz.

Kategori: Blog Etiket:

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Şadi Fırat 3 Ocak 2019

  Eski sürümleri bir site altında toplamanız iyi bir hizmet olmuş. Eksikti böyle bir şey siz tamamlamış olduğunuz İngilizce siteler var ama onlardan da tam olarak anlayamıyorduk. Nede olsa yerli malı yurdun malı teşekkür ederim.

  1. Moderatör 4 Ocak 2019

   Şadi Bey merhaba, değerli görüşlerinizi bizlerle paylaştığınız için bizlerde size teşekkür ederiz. Tamamen Türkçe olan eskisurumu.com kurulalı yaklaşık bir sene olacak bu süre zarfından siz değerli site ziyaretçilerine birçok programın eski sürümünü site içerisinde indirmeniz için sunduk. Site başlığından da anlaşılacağı üzere “Türkiye’nin En Geniş Eski Sürüm İndirme Sitesi” olmayı amaçlıyoruz.

   Bazı kullanıcılarımız Türkçeye çevrilmiş yabancı site sanıyorlar. Sizin aracılığınız ile site tamamen Türk webmasterlar tarafından hazırlandığını söylemek isteriz.

   Bizlere eski sürüm hakkında her türlü görüşleriniz, istekleriniz için ulaşabilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimize hizmet etmekten memnuniyet duyarız.