Eski Sürüm Programın PC için Yayınlanma Tarihini Öğrenme

Eski sürüm bir program kullanıyorsanız bilgisayarınızda (PC) için yayınlanma tarihinin ne zaman olduğunu nasıl öğrenebileceğiniz hakkında buradan size iki basit yöntem ile göstereceğiz.

Birinci yöntem indirmiş olduğunuz kurulum dosyası ve exe çalıştırma dosyasının üzerinden fare ile sağ tuşa dokunuz ve çıkan menünün en altında “Özellikler” sekmesine dokununuz.

Reklam Alanı

Özellikler sekmesinde üst tarafta “Dijital İmzalar” sekmesini göreceksiniz. Dijital imzalar sekmesine tıkladığınızda çalıştırdığınız eski sürümün hangi tarihte yayınlandığı gün, ay yıl ve detaylı saat olarak görebilirsiniz. Dijital imzalar alanın yayınlanma tarihinin kendisidir.

Şimdi bunu örnekle görelim. Önceden size verdiğimiz UltraSurf 13.04 eski sürümünün yayınlanma tarihi resimli bir şekilde görelim.

Eski Sürüm Programın PC için Yayınlanma Tarihini Öğrenme

Üst tarafta görüldüğü üzere “Özellikler” ve “Dijital İmzalar” sekmesine gittiğimizde UltraSurf 13.04 eski sürümümün yapımcı tarafından 21 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 11:11:48 için yayınlandığını görüyorsunuz. Dikkat ettiyseniz saniye detayı bilgi dijital imzada çıkabilmektedir.

Bazı eski sürümler programcı tarafından dijital imza oluşturulmamaktadır. Ağırlık olarak dijital imza olsa da programlar olmayan da çoğunluktadır. Bu durumda yapılacak ikinci yönteme geçmek ve ikinci yöntem ile yayınlanma tarihini bulmak olacaktır.

Yine UltraSurf 13.04 eski sürümde gösterelim ikinci yöntemi. Üst tarafta exe çalıştırma dosyasının hemen yanında değiştirilme tarihini göreceksiniz. İşte değiştirilme tarihi yine yayınlanma tarihidir.

Değiştirme tarihi ile dijital imza birkaç gün ileri veya geri olabilir. Bunun nedeni yayıncı yayımlanmaya karar verdikten sonra exe dosyasında ufak değişiklikler yapmış olabilir. Zaten birkaç günde o kadar önemli değildir. Programların yayınlanma tarihileri genelde 6 ay veya daha fazla sürebilir.

Kategori: Blog Etiket:
Reklam Alanı

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.