Eski Sürüme Geri Nasıl Dönülür?

Bir program, Android uygulama, oyun veya diğer yazılımların tümü için bir önceki eski sürüme veya istenilen eski sürüme tekrar dönme işlemin nasıl yapılacağını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

Yazılımı eski sürümüne geri döndürmeniz için yapmanız gereken işlem yeni yüklenen yazılım veya Android uygulamasını kaldırmanız gerekmektedir. Yazılımlar ve Android işletim sistemi için kendi içerisinde hiçbir yazılım veya uygulamada eski sürüme dönme gibi bir özellik yoktur. Bazı uygulama ve yazılımlar kendisini otomatik olarak günceller. Sizin farkınızıda olmadan yazılım veya uygulama kendisini güncellemiş yeni sürüme geçmiş olacaktır.

Reklam Alanı
Eski Sürüme Geri Nasıl Dönülür?

Eski sürümü cihazınızdan tamamen silerek kullanmak istediğinizi indirerek ve kurmanız durumunda eski sürüme tekrar dönmüş olursunuz. Bilgisayar için Skype, Android için de Instagram yazılımlarını görelim.

Bilgisayarınızda Skype eski sürüme dönmeniz için var olan Skype silmeli ve Skype eski sürümlerinden istediğinizi bilgisayarınıza kurmalısınız. Android için de aynı şekilde var olan Android işletim sisteminizde Instagram eski sürümünü kaldırmalı ve eski sürümlerden istediğiniz .apk dosyasını kurmalısınız.

Burada dikkat edilmesi gereken birkaç durum var. Bazı yazılımlar otomatik olarak eski sürümü yükleseniz dahi son sürümünü indirerek kurabilmektedir.

Eski sürüm dosyasını indirdiğinizde kuruluma başlamadan önce internet bağlantısını keserek kurulum yapınız. Bazı yazılımlarda otomatik güncelleme özelliği bulunmaktadır. Program veya uygulamanızda otomatik olarak güncellemeyi kapatınız, otomatik güncellemeyi etkisiz hale getiriniz.

Görüldüğü üzere eski sürüme dönme için yeni sürümü kaldırmalı ve eski sürüm indirerek tekrar cihazınıza yüklemelisiniz. Yazı genel olarak eski sürüme nasıl döneceğinizi anlatmaktadır. Örnekler daha rahat anlaşılması için verilmiştir.

Windows için eski sürüme dönme işlemi Windows araçlarından eski sistemi tekrar yükleme işleminden yapılsa da bu işlemde Windows tüm programlar ve yazılımları eski sürüme döndüreceğinden bu yöntemi yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Kategori: Blog Etiket:
Reklam Alanı

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.