Yorum Yazın

FlatPress, blog yapma hazır PHP dosyalarını kullanarak blog sitenizi oluşturabilirsiniz. Az yer kaplar, açık kaynak kodludur ve GNU GPLv2 lisanslı blog oluşturma sistemidir.

FlatPress Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
FlatPress 1.1 İndir Şubat 2019 1 MB.
FlatPress 1.2.1 İndir Haziran 2021 1.2 MB.

FlatPress Hakkında

FlatPress, yeni yayına giren (2019) blog sitesi oluşturma yazılımıdır. PHP tabanlı olan sunucuya kurularak WordPress alternatifi blog oluşturma olarak kullanılabilir, Tema desteği ile yüzlerce temdan istediğinizi sitenize uygulabilir, eklenti desteği sayesinde sitenizi eklentiler ile geliştirebilir, XHTML uyumludur, SQL ile uğraşmadan site oluşturabilir bu özellik yeni site yapmak ve SQL bilgisi olmayan için idealdir.

Widget yan menü oluşturabilir, yüklenilen temayı panel içerisinden kişileştirebilir kendiniz kodlayabilir, eklentilerde değişiklik yapabilirsiniz. GNU GPLv2 lisansı altında açık kaynak kodlu olan bu yazılım sürekli geliştirilmektedir. FlatPress ile merak ettiğiniz konular hakkında kendisine ait olan FlatPress Forum sitesine giderek soru sorabilir, FlatPress Wiki kaynağından gelişmiş yardım desteğini bulabilir.

Eksik özelliği ise ne yazık ki Türkçe dil desteği olmaması ve Türkçe yardım sayfası olmamasıdır. İlerleyen zamanlar Türkçe dil desteği de diğer bu tarz tutulan blog sitelerinden olduğu gibi FlatPress için de ekleneceğinin düşüncesindeyiz. PHP tabanlı olan bu blog sistemi oluşturma için bir adet PHP linux işletim sistemli sunucuya ihtiyaç vardır. Bilmeyeler için WordPress’de o şekilde çalışmaktadır. PHP kodlarını geliştirerek kendinize özgün hale getirebilirsiniz.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.
FlatPress 1.1
FlatPress 1.2.1

Yorum Yazın

Yazılım eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.