Fraps Eski Sürüm İndir

Fraps video kayıt programını sayfa içerisinde bularak bilgisayarınıza indirin.

Fraps Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Fraps 3.2.4 İndir Kasım 2010 2.2 MB
Fraps 3.5.99 İndir Şubat 2013 2.4 MB

Fraps Hakkında

Fraps, Beepa Pty Ltd tarafından yayınlanan deneme sürüm olan bir video kayıt programıdır. Bu program ile bilgisayarınızda bulunan görüntünün videosunu kayıt edebilir video formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Kullanımı kolay olan Fraps ile ek ayar gerektirmeden tek tuşla video kayıt alabilirsiniz. Görüntü kalitesinden ödün vermez ve size kaliteli bir video çekim imkânı sağlar.

Video çekimi yanında ekran görüntü yakalama yani ekranın resmini çekme özelliği de bulunan bu program bilgisayarında video kayıt yapmak isteyenlerin işine yarayacak popüler video kayıt programları arasındadır.

Bir slayt mı hazırlıyorsunuz, bir veya bir kaç kişiye bilgisayarınız üzerinden bir şeyler mi anlatmak istiyorsunuz. Oyun oynuyor ve bu oyunu kayıt ederek video olarak mı paylaşmak istiyorsunuz.

Özetle Fraps video ihtiyacı duyduğunuz her yerde size popüler video uzantılarından olan avi, mpeg ve diğer video uzantılarını yormadan hızlı bir şekilde hazırlar ve size sunar size sadece çekime başlamak ve çekimi devam ettirmek bitirmek kalır.

Bu video çekim programı sıklıkla güncellenmemektedir. Bir sürüm ile diğer sürüm arasında uzun bir süre güncelleme yapılmamaktadır ve Fraps sürümlerinin hepsi deneme sürümdür. Eğer lisansını satın alırsanız sınırsız video ve ses kayıt mümkündür.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Fraps 3.2.4
Fraps 3.5.99

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Alev Topal 4 Ocak 2023

  Eski bilgisayarım var video kaydı yapmak istiyorum. Fakat bilgisayarım çok yavaş ne önersiniz?

  1. Moderatör 4 Ocak 2023

   Selam Alev Hanım, bilgisayarınız minimum Windows 7 ve 2 GB RAM bellek olsa dahi en düşük bunlar olduğunu varsayalım sayfada ki Fraps 3.2.4 indirerek en düşük bilgisayarda video kayıdı yapabilirsiniz. Siz Fraps 3.2.4 eski sürümü indiriniz.