ICQ Eski Sürüm İndir

ICQ, popüler iletişim yazılımlarından birisidir. Yılların eskitemediği ICQ programını Windows işletim sisteminde kurarak çalıştırabilirsiniz.

ICQ Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
ICQ 1.11 İndir Bilinmiyor 1.3 MB
ICQ 6.5.102 İndir Kasım 2008 15.2 MB
ICQ 10.0.36981.0 İndir Ağustos 2019 45.1 MB
ICQ 10.0.39237.0 İndir Ocak 2020 40.7 MB

ICQ Hakkında

ICQ, ücretsiz olarak sunulan Windows işletim sisteminizde arkadaşınız veya diğer kişiler ile iletişim sağlamağınızı sağlayan bilgisayar yazılımıdır.

Kullanacaklar ilk kez kullanacaklar ise mail adresi ile birlikte ICQ üye olmaları geremektedir. Programda üyelik ve diğer işlemlerin tümü ücretsizdir. Üyelik yaptıktan sonra aktivasyon yaparak girmiş olduğunuz bilgiler ile chat yani sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

ICQ kendisine özel adresini kullanarak bilmiş olduğunuz ICQ adresi ile arkadaşınızı veya diğer tanıdıklarını ekleyebilir, arama yönetimi ile arkadaş aratabilir sizi kabul ettiklerinde onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Metin ile iletişime geçme, ses ve görüntü ile iletişime geçme yanında dosya gönderme ve renkli yazı desteği bulunan bu program Dünyanın her yerinde kullanılan popüler iletişim aracıdır. Özellikle uzak doğru ülkelerinden en çok kullanılan iletişim programı olan ICQ uzak doğuda arkadaş bulmak isteyenler için ideal bir yazılımdır.

ICQ 1.11 sürümü Windows 32 bit için uyumludur. Eğer Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız diğer eski sürümlerden birisini indirebilirsiniz. Mesela ICQ 6.5.102 eski sürümü hem Windows 64 bit işletim sisteminde hem de Windows 32 bit işletim sisteminin tümünde sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

ICQ 6.5.102
ICQ 10.0.36981.0
ICQ 10.0.39237.0

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

6 Yorum

 1. Özlem Deveci 15 Mayıs 2022

  ICQ uygulamasını indirdim telefonuma ama numarayı yazıyorum. 6 haneli kod geliyor giriyorum ama internet bağlantım olduğu halde internet bağlantısı soruyor ve uygulama açılmıyor.

  1. Moderatör 15 Mayıs 2022

   Selam Özlem Hanım kullandığınız sürümden farklı bir sürüm indirerek dener misiniz? Eski bir sürümünü indirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

 2. Serkan Acar 19 Şubat 2020

  Eski sürüm kodunu yazar mısınız?

  1. Moderatör 20 Şubat 2020

   İyi geceler Serkan Bey, koddan kastınız sürüm numarasından bahsediyorsunuz sanırım, sitede hangi sürüm olduğu yazıyor. Ayrıca siz istediğiniz eski sürümü indirerek kurulum dosyası üzerinde sağ tuş ve özelliklere giderek.

   Ayrıntılarda görebilirsiniz. Resimde ICQ 10.0.36981.0 sürüm numarasını nasıl görebileceğinizi gösterdik.

 3. Reşat Okur 26 Ocak 2020

  Selamlar bir sorum olacak?

  1. Moderatör 26 Ocak 2020

   Selam Resad Bey, herhangi bir sorunuz var ise direk sorunuzu sorabilirsiniz. Sizlere hizmet için sürekli burayız.