Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 33 saniye

Yorum Yazın.

Java içerikleri açabilmeniz için Java kurulumu yapmanız gerekmektedir. Kurulum bittikten sonra Java içeriklerini açabilirsiniz.

Java Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Java 6 (32 bit) İndir Nisan 2013 16.2 MB.
Java 6 (64 bit) İndir Nisan 2013 16.5 MB.
Java 7 (32 bit) İndir Ağustos 2013 27.6 MB.
Java 7 (64 bit) İndir Ağustos 2013 29.2 MB.

Java Hakkında

Java platformunda yapılan uygulamaları çalıştırabilmeniz için bilgisayarınıza Java uygulamasını indirerek bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Java ile yapılan internet sayfaları ve diğer Java uygulamalarını çalıştırabilmek için eski sürümlerden birisine dokunarak indirin.

Java’nın kullanım alanı yüzlercedir. En çok kullanılan ve yazılan programlama dili olan Java popülerliğini sürekli olarak korumaktadır. Java ilerleyen yıllarda yine bu şekilde koruyacağını da gözlemlemekteyiz. Sizde bilgisayarınızda Java uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Java Oracle tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu ücretsiz programla dilidir.

Sitede Java için 32 bit ve 64 bit eski sürümlerine yer verdik. 32 Bit işletim sistemine Java indirerek bilgisayarında yükleme isteyenler 32 bit olanı indirmelidir. 64 bit işletim sistemi kullanıcıları ise sayfada 64 bit olan Java indirmeleri gerekmektedir.

Her sürüm için sürüm numarası, sürüm yayınlanma tarihi, indirme boyutu ve hangi bit işletim sisteminde çalışacağını sayfada belirttik istediğiniz eski sürüme dokunarak eski sürüm Java uygulamasını bilgisayarınıza kurabilir, isterseniz tüm sürümleri indirerek bilgisayarınızın arşivine eski sürüm java programlar olarak arşiv alabilirsiniz. Arşiv almayanlar ise site içerisinden 7 gün 24 saat boyunca hangi gün isterseniz tekrar gelerek indirebilirsiniz.

Java 6
Java 7

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.