Jetpack Eski Sürüm İndir

WordPress.com tarafından Jetpack eklentisini sayfadan indirerek yükleyebilirsiniz.

Jetpack Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Jetpack 6.7 İndir Kasım 2018 6 MB
Jetpack 6.9 İndir Ocak 2019 6.5 MB
Jetpack 7.1.1 İndir Mart 2019 6.5 MB
Jetpack 7.7.1 İndir Eylül 2019 7.1 MB
Jetpack 8.5 İndir Mayıs 2020 7.8 MB

Jetpack Hakkında

Jetpack, Automattic (WordPress.com) tarafından sunulan WordPress siteleri için yazma, paylaşma, trafik, güvenlik ve tartışma ayarlarını yapabiledeğiniz ücretsiz bir eklentidir.

Yazma ile WordPress.com araç çubuğu, yazılar için Markdown söz diziminde yazma, resmiler için optimize edilmiş resimleri tek bir pencere aktif ederek WordPress bulut sisteminden sitenizde gösterebilme, site performans ve hız ayarlamaları, geç yüklenen resim ayarı aşağı kaydığında resim gösterme, mail ile yazı yazabilme özellikleri kullanabilir.

Paylaşma anında sosyal ağ ayarlarını yaparak otomatik yazı yazdığından sosyal ağlardan paylaşabilir, sosyal ağlar için beğen, paylaş butonları oluşturabilir.

Tartışma ayarı alanında yorum başlığını değitirebilir WordPress.com, Twitter, Facebook, veya Google+ hesapları ile giriş yaparak yorum yazmalarını sağlayabilir, yorum yazanları gravatar (avatar) değiştirmesini sağlayabilir. Yorumlara beğen botunu oluşturabilir, kullanıcıların mail ile siteyi takip etmesini için ya da yorumu takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Trafik özelliğinde sitenizi admin paneli içerisinde ziyaretçi sayılarını görebilir, hangi sayfaya kaç kişi giriş yapmış hafta, ay ve yıl olarak tümünü inceleyebilirsiniz. Her yazı için günlük ziyaretçi sayılarını, giriş ülkeleri, ziyaretçi gönderen arama motoru, site adreslerini görebilirsiniz.

Güvenlik menüsünden admin paneline giriş güvenliğini sağlayabilir, siteye kendinize ait olan WordPress üyeliğinizle giriş yapabilir, kullanıcılarında WordPress ile giriş yapmasını sağlayabilir, siteyi kontrol özelliği ile sitenizin çalışmadığı zaman mail adresinize bilgi almasını ne kadar sürede çalışmadığını mail adresinizden kontrol edebilirsiniz.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Jetpack 6.7
Jetpack 6.9
Jetpack 7.1.1
Jetpack 7.7.1
Jetpack 8.5

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.