Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 49 saniye

Yorum Yazın.

WordPress.com tarafından Jetpack eklentisini sayfadan indirerek yükleyebilirsiniz.

Jetpack Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
Jetpack 6.7 İndirKasım 20186 MB.
Jetpack 6.9 İndirOcak 20196.5 MB.
Jetpack 7.1.1 İndirMart 20196.5 MB.
Jetpack 7.7.1 İndirEylül 20197.1 MB.

Jetpack Hakkında

Jetpack, Automattic (WordPress.com) tarafından sunulan WordPress siteleri için yazma, paylaşma, trafik, güvenlik ve tartışma ayarlarını yapabiledeğiniz ücretsiz bir eklentidir.

Yazma ile WordPress.com araç çubuğu, yazılar için Markdown söz diziminde yazma, resmiler için optimize edilmiş resimleri tek bir pencere aktif ederek WordPress bulut sisteminden sitenizde gösterebilme, site performans ve hız ayarlamaları, geç yüklenen resim ayarı aşağı kaydığında resim gösterme, mail ile yazı yazabilme özellikleri kullanabilir.

Paylaşma anında sosyal ağ ayarlarını yaparak otomatik yazı yazdığından sosyal ağlardan paylaşabilir, sosyal ağlar için beğen, paylaş butonları oluşturabilir.

Tartışma ayarı alanında yorum başlığını değitirebilir WordPress.com, Twitter, Facebook, veya Google+ hesapları ile giriş yaparak yorum yazmalarını sağlayabilir, yorum yazanları gravatar (avatar) değiştirmesini sağlayabilir. Yorumlara beğen botunu oluşturabilir, kullanıcıların mail ile siteyi takip etmesini için ya da yorumu takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Trafik özelliğinde sitenizi admin paneli içerisinde ziyaretçi sayılarını görebilir, hangi sayfaya kaç kişi giriş yapmış hafta, ay ve yıl olarak tümünü inceleyebilirsiniz. Her yazı için günlük ziyaretçi sayılarını, giriş ülkeleri, ziyaretçi gönderen arama motoru, site adreslerini görebilirsiniz.

Güvenlik menüsünden admin paneline giriş güvenliğini sağlayabilir, siteye kendinize ait olan WordPress üyeliğinizle giriş yapabilir, kullanıcılarında WordPress ile giriş yapmasını sağlayabilir, siteyi kontrol özelliği ile sitenizin çalışmadığı zaman mail adresinize bilgi almasını ne kadar sürede çalışmadığını mail adresinizden kontrol edebilirsiniz.

Jetpack 6.7
Jetpack 6.9
Jetpack 7.1.1
Jetpack 7.7.1

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.