Yorum Yazın

Linux işletim sistemi sunucu için phpMyAdmin veritabanı yönetimini indirerek kullanabilirsiniz.

phpMyAdmin Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
phpMyAdmin 4.8.1 İndir Mayıs 2018 10.1 MB.
phpMyAdmin 4.8.3 İndir Ağustos 2018 10.2 MB.
phpMyAdmin 4.9.0.1 İndir Eylül 2019 10.5 MB.
phpMyAdmin 5.0.0-alpha1 İndir Eylül 2019 14 MB.

phpMyAdmin Hakkında

phpMyAdmin, veritabanı üzerinden işlem yapmanıza yarayan ücretsiz PHP yazılımıdır. Veritabanı kullananların veritabanı için işlem yapanların en çok kullandıkları PHP yazılımlarındandır. Mesela Cpanel veritabanı işlemleri için phpMyAdmin sunar. WordPress veritabanı bu yazılım üzerinden düzeltilir, örnekleri bu şekilde çoğaltabilirsiniz.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

phpMyAdmin 4.8.3

Yorum Yazın

Yazılım eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.