Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 39 saniye

Yorum Yazın.

Yazılı sohbet programlarından olan IRC sunucusu üzerinden yazılı olarak sohbet etmenize imkân sunan mIRC eski sürümlerini site içerisinde indirerek kullanabilirsiniz.

mIRC Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
mIRC 2.1a İndir Mart 1995 101 KB.
mIRC 4.0 İndir Mart 1996 470 KB.
mIRC 7.22 İndir Ekim 2011 1.8 MB.
mIRC 7.52 İndir Şubat 2018 2.6 MB.

mIRC Hakkında

mIRC Co. Ltd. tarafından deneme sürüm olarak kullanılan mIRC 1990 senelerine kadar geçmişi uzamaktadır. Özellikle yazılı sohbetin olması görüntülü sohbet içermemesi nedeni ile birçok kullanıcı tarafından halen kullanılmaktadır.

Bu program ile bilgisayarınızda yazılı sohbet etmenin yanı sıra, dosya gönderme, şekilli yazı gönderme gibi işlemleri yapabilir, kendinize özel sohbet için kanal açabilir, nickname kayıdı yapabilir, mail adresini belirleyebilir, operatör olabilir, sohbet kanallarını listeleyerek kanal isminden size uygun olana giriş yapabilir nicklerin üzerine dokunarak sohbet edebilirsiniz.

mIRC 2.1a sürümü ile mIRC 4.0 eski sürümleri kurulum gerektirmeden tüm Windows işletim sisteminde çalışan eski sürümlerdir, mIRC 7.22 ve mIRC 7.52 ise kurulum gerektirmektedir. Eski sürüm seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Ayrıca tüm Mirc eski sürümleri için indirme boyutları ve yayınlanma tarihi de sayfa içerisinde yer verilmiştir. Bu özelliklere bakarak hangi eski sürümü indirmek istediğinize karar verebilirsiniz. Sürümler Mirc en eski sürümlerinden başlayarak alta doğru yeni sürümlere göre sıralanmıştır.

mIRC 2.1a Eski Sürüm Görünümü
mIRC 4.0 Eski Sürüm Görünümü
mIRC 7.22 Eski Sürüm Görünümü
mIRC 7.52 Eski Sürüm Görünümü

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.