mIRC Eski Sürüm İndir

Yazılı sohbet programlarından olan IRC sunucusu üzerinden yazılı olarak sohbet etmenize imkân sunan mIRC sayfa içerisinde indirerek bilgisayarınızda kullanabilir, diğer çevrimiçi kişiler ile yazılı olarak sohbet odalarından sohbet edebilirsiniz.

mIRC Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
mIRC 2.1a İndir Mart 1995 101 KB
mIRC 4.0 İndir Mart 1996 470 KB
mIRC 7.22 İndir Ekim 2011 1.8 MB
mIRC 7.52 İndir Şubat 2018 2.6 MB
mIRC 7.58 İndir Kasım 2019 3.1 MB

mIRC Hakkında

mIRC Co. Ltd. tarafından deneme sürüm olarak kullanılan mIRC 1990 senelerine kadar geçmişi uzamaktadır. Özellikle yazılı sohbetin olması görüntülü sohbet içermemesi nedeni ile birçok kullanıcı tarafından halen kullanılmaktadır.

Bu program ile bilgisayarınızda yazılı sohbet etmenin yanı sıra, dosya gönderme, şekilli yazı gönderme gibi işlemleri yapabilir, kendinize özel sohbet için kanal açabilir, nickname kayıdı yapabilir, mail adresini belirleyebilir, operatör olabilir, sohbet kanallarını listeleyerek kanal isminden size uygun olana giriş yapabilir nicklerin üzerine dokunarak sohbet edebilirsiniz.

mIRC 2.1a sürümü ile mIRC 4.0 eski sürümleri kurulum gerektirmeden tüm Windows işletim sisteminde çalışan eski sürümlerdir, mIRC 7.22 ve mIRC 7.52 ise kurulum gerektirmektedir. Eski sürüm seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Ayrıca tüm Mirc eski sürümleri için indirme boyutları ve yayınlanma tarihi de sayfa içerisinde yer verilmiştir. Bu özelliklere bakarak hangi sürümü indirmek istediğinize karar verebilirsiniz. Sürümler Mirc en eski sürümlerinden başlayarak alta doğru yeni sürümlere göre sıralanmıştır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

mIRC 2.1a
mIRC 4.0
mIRC 7.22
mIRC 7.52
mIRC 7.58

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.