Movie Maker Eski Sürüm İndir

Movie Maker bilgisayar için kullanmak isteyenler sayfa içerisinde sürümlerini bularak, indirebilirler.

Movie Maker Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Movie Maker 2.0 İndir Mart 2003 12 MB
Movie Maker 2.6 İndir Mart 2007 7 MB
Movie Maker 2012 (16.4.3528.0331) İndir Nisan 2014 131 MB

Movie Maker Hakkında

Movie Maker, Microsoft tarafından Windows kullanıcıların kullanımına sunulan ücretsiz video ve fotoğraf düzenleme ve değiştirme programıdır.

Program ile tüm fotoğraf ve video uzantılarını açarak üzerinde efekt uygulayabilir, filtre özelliğini kullanabilir, hızlandırma, yavaş sarma, video birleştirme, resim ve ses ekleme, videoları bölme, üzerine yazı yazma gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.

Sayfa içerisinde bulunan Movie Maker 2.0 eski sürümü Windows XP kullanıcıları içindir. Movie Maker 2.0 Windows XP kullanıyorsanız indiriniz. Yine sayfa içerisinde bulunan Movie Maker 2012 eski sürümü Windows Vista ve üzeri işletim sisteminde çalışmaktadır. Movie Maker 2.6 eski sürümü Windows Vista ve üzeri işletim sistemlerinden sorunsuz çalışmaktadır. Alt tarafta eski sürüm için indirmeden resmini inceleyebilirsiniz.

Movie Maker 2012 (16.4.3528.0331) Özelleştirme

Movie Maker 2012 eski sürümü Windows 7 ve üzeri işletim sisteminden çalışmaktadır. İndirdikten sonra özelleştirebilirsiniz. Çıkan kurulum ekranında “Choose the programs you want to install” işaretlerseniz istediğiniz programları kurmayı seçebilirsiniz.

Burada Msn ve diğerlerini göreceksiniz. Sadece Movie Maker yüklemesini isteyebilirsiniz. Movie Maker 2012 tam olarak çalışması için güncellemeleri kurmanızı isteyecektir. Windows güncellemeleri açarak gelen güncellemeleri indirerek kurunuz. Windows güncellemeler yüklenmezse Movie Maker 2012 çalışmayacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Movie Maker 2.6

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.