Mozilla Firefox ESR Eski Sürüm İndir

Mozilla Firefox ESR ile özellikle Windows XP ve Vista ile güvenli hızlı tarayıcı gezintisi yapabilirsiniz.

Mozilla Firefox ESR Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Mozilla Firefox ESR 60.7.2 (32 Bit) İndir Haziran 2019 34.6 MB
Mozilla Firefox ESR 60.7.2 (64 Bit) İndir Haziran 2019 37.3 MB
Mozilla Firefox ESR 68.11.0 (32 Bit) İndir Temmuz 2020 45.4 MB
Mozilla Firefox ESR 68.11.0 (64 Bit) İndir Temmuz 2020 46.8 MB
Mozilla Firefox ESR 78.7.0 (32 Bit) İndir Ocak 2021 50.9 MB
Mozilla Firefox ESR 78.7.0 (64 Bit) İndir Ocak 2021 52.3 MB

Mozilla Firefox ESR Hakkında

Mozilla Firefox ESR, Mozilla tarafından yazılan bildiğiniz Firefox’dur. Peki, ne farkı vardır. Farkı şudur. Windows eski işletim sistemi kullanıcılarına şimdi ki tarayıcılar artık destek vermiyor. Windows XP ve Vista kullananlar ne olacak kurumlar var bir sürü halen onlar XP ve Vista kullanıyor onlara ne olacağını Mozilla düşünmüş ve Mozilla Firefox ESR çıkarmış. Bu arada biz eski sürümcüleri de tabi düşünerek yapılmıştır. Windows XP, Vista gibi işletim sisteminde tarayıcı olarak Mozilla Firefox ESR kullanabilirsiniz.

Reklam Alanı

Mozilla Firefox ESR diğer bir önemli özelliği yalın olması ve eski bilgisayar için hızlı çalışmasıdır. Eski Windows işletim sisteminde hızlı internet gezintisi yapabilirsiniz.

Sayfada yer alan eski sürümlerin istediğiniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirme sırasında indireceğini eski sürüm yanında hangi tarihte yayınlandığı, indirme boyutu, eski sürüm numarası detaylarını görebilirsiniz. Doğru bir eski sürüm indirme adına işletim sistemi bit sürümüne göre indirme yapmalı ve kurma işlemi yapmalısınız. İşletim sisteminiz 32 Bir Windows ise sayfada yer alan 32 bit indirmek gerekli iken 64 bit Windows işletim sistemi kullanıcısı iseniz 64 bit olanı indirmeli ve kurmalısınız.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Mozilla Firefox ESR 60.7.2
Firefox ESR 68.11.0
Mozilla Firefox ESR 78.7.0

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Reklam Alanı

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.