Mozilla Firefox ESR Linux Eski Sürüm İndir

Mozilla Firefox ESR Linux işletim sistemi için istediğiniz sürümü sayfa içerisinden indirebilirsiniz

Mozilla Firefox ESR Linux Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
Mozilla Firefox ESR Linux 60.7.2 (32 Bit) İndirHaziran 201953 MB
Mozilla Firefox ESR Linux 60.7.2 (64 Bit) İndirHaziran 201950.7 MB
Mozilla Firefox ESR Linux 78.7.0 (32 Bit) İndirOcak 202170.4 MB
Mozilla Firefox ESR Linux 78.7.0 (64 Bit) İndirOcak 202168.2 MB

Mozilla Firefox ESR Linux Hakkında

Mozilla Firefox ESR, eski işletim sistemi Linux kullanıcıları için Mozilla tarafından hazırlanan eski Linux işletim sistemi kullanıcıları için eski işletim sistemlerine uyumlu olarak hazırlanmış internet tarayıcısıdır. Günümüzde internet tarayıcıları en yeni Linux işletim sistemi için hazırlanmakta olup eski işletim sistemlerine desteği kesmektedir. Özellikle kurumlar ve eski sürüm kullanıcıları zor durumda kalarak internet teknolojisini bilgisayarı eski olduğundan veya yeni bir işletim sistemi güncellemesi yapamadıklarından yararlanamamaktadır.

Bu durumda olanların yardımına Mozilla Firefox ESR internet tarayıcısı koşmaktadır. İşletim sistemi eski dahi olsa yeni internet gezinti imkanından Mozilla Firefox ESR ile sahip olabilmektedir. Bazı kullanıcılar eskicidir yani klasik sever bunu da düşünen Mozilla Firefox ESR klasik seven kullanıcılarında yardımına koşmaktadır.

Mozilla Firefox ESR artı bir özelliği sade ve eski bilgisayar eski işletim sistemi için hızlı bir internet bağlantısı kurmaları için tasarlanır ve hazırlanır. Sizinde Linux işletim sisteminiz eski ve yeni internet gezintisinden destek kesilmemiş internet tarayıcısı arıyorsanız Mozilla Firefox ESR Linux size göre olabilir.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Mozilla Firefox ESR Linux 60.7.2
Mozilla Firefox ESR Linux 78.7.0

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Kategori: Linux Etiket:

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.