.NET Framework Eski Sürüm İndir

.NET Framework paket kurulumunu arıyorsanız site içerisinde yer alan .NET Framework versiyonlarından ihtiyacınız olanını bilgisayarınıza kurarak .NET Framework eksikliğinixi giderebilirsiniz.

.NET Framework Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Microsoft .NET Framework 1.0 İndir Ocak 2002 19.7 MB
Microsoft .NET Framework 2.0 İndir Eylül 2005 22.4 MB
.NET Framework 3.5 İndir Kasım 2007 2.8 MB
Microsoft .NET Framework 4.5.2 İndir Nisan 2014 66.7 MB
.NET Framework 4.7.2 (TRK) Setup İndir Mart 2018 5.4 MB
.NET Framework 4.8 İndir Mart 2019 69.4 MB
.NET Framework 4.8 Türkçe Dil Dosyası İndir Mart 2019 5.5 MB
.NET 5.0 5.0.10 İndir Ağustos 2021 24.9 MB

.NET Framework Hakkında

.NET Framework Microsoft tarafından geliştirilen uygulama ve yazılımları geliştirme amaçlı hazırlanmışdır. Birçok yazılımcı .NET Framework kullandığından dolayı .NET Framework ihtiyacı olan yazılımları çalıştırabilmeniz için işletim sisteminizde .NET Framework kurulu olması gerekmektedir.

.NET Framework kurulu olduğunda bu yazılım ile yazılmış veya geliştirilmiş uygulamalar çalışmaktadır. Bu yüzden bilgisayarınızda olması şarttır. Bazı yazılımlar özellikle sizden .NET Framework 4 üzeri veya diğer versiyonların olmasını isteyebilir.

Siz indirme sırasında sayfa içerisinde yer alan .NET Framework eski sürümlerinden sizden hangisini kurmanızı istediğine dair uyarı aldıysanız bu sürümü indirerek kurabilirsiniz.

.NET Framework 2.0 eski sürümü 64 bit işletim sistemini desteklemez, site içerisinde hem 64 bit ve 32 bit uyumlu olan Microsoft .NET Framework 4.5.2 eski sürümü indirebilirsiniz. .NET Framework 2.0 sürümü ise çok eski bilgisayar için tavsiye ederiz.

Siz eğer 32 bit veya 64 bit sorunsuz olarak çalışmasını isteyen Windows işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışan sürümünü indirmek isterseniz .NET Framework 4.5.2 versiyonunu indirebilirsiniz. Kurulum biraz uzun sürecektir fakat bir defa kurmanız yeterli olacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Microsoft .NET Framework 2.0
Microsoft .NET Framework 4.5.2
NET Framework 4.7.2
.NET 5.0 5.0.10

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.