Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 42 saniye

Yorum Yazın.

.NET Framework paket kurulumunu arıyorsanız site içerisinde yer alan .NET Framework versiyonlarından ihtiyacınız olanını bilgisayarınıza kurarak .NET Framework eksikliğinixi giderebilirsiniz.

.NET Framework Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
Microsoft .NET Framework 1.0 İndirOcak 200219.7 MB.
Microsoft .NET Framework 2.0 İndirEylül 200522.4 MB.
Microsoft .NET Framework 4.5.2 İndirNisan 201466.7 MB.
.NET Framework 4.7.2 (TRK) Setup İndirMart 20185.4 MB.

.NET Framework Hakkında

.NET Framework Microsoft tarafından geliştirilen uygulama ve yazılımları geliştirme amaçlı hazırlanmışdır. Birçok yazılımcı .NET Framework kullandığından dolayı .NET Framework ihtiyacı olan yazılımları çalıştırabilmeniz için işletim sisteminizde .NET Framework kurulu olması gerekmektedir.

.NET Framework kurulu olduğunda bu yazılım ile yazılmış veya geliştirilmiş uygulamalar çalışmaktadır. Bu yüzden bilgisayarınızda olması şarttır. Bazı yazılımlar özellikle sizden .NET Framework 4 üzeri veya diğer versiyonların olmasını isteyebilir.

Siz indirme sırasında sayfa içerisinde yer alan .NET Framework eski sürümlerinden sizden hangisini kurmanızı istediğine dair uyarı aldıysanız bu sürümü indirerek kurabilirsiniz.

.NET Framework 2.0 eski sürümü 64 bit işletim sistemini desteklemez, site içerisinde hem 64 bit ve 32 bit uyumlu olan Microsoft .NET Framework 4.5.2 eski sürümü indirebilirsiniz. .NET Framework 2.0 sürümü ise çok eski bilgisayar için tavsiye ederiz.

Siz eğer 32 bit veya 64 bit sorunsuz olarak çalışmasını isteyen Windows işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışan sürümünü indirmek isterseniz .NET Framework 4.5.2 versiyonunu indirebilirsiniz. Kurulum biraz uzun sürecektir fakat bir defa kurmanız yeterli olacaktır.

İndirdiğiniz eski sürümlerin birçoğunu sitenin kendi sunucundan indirmektesiniz. Site sunucusundan indirme yapıldığından indirme bitene kadar internet tarayıcısını ve sayfayı kapatmayınız!
Microsoft .NET Framework 4.5.2
NET Framework 4.7.2

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.