Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 39 saniye

Yorum Yazın.

.NET Framework eski sürümlerini arıyorsanız site içerisinde yer alan .NET Framework eski sürümlerini bilgisayarınıza kurarak .NET Framework eksikliğini eski sürüm ile giderebilirsiniz.

.NET Framework Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Microsoft .NET Framework 1.0 İndir Ocak 2002 19.7 MB.
Microsoft .NET Framework 2.0 İndir Eylül 2005 22.4 MB.
Microsoft .NET Framework 4.5.2 İndir Nisan 2014 66.7 MB.
.NET Framework 4.7.2 (TRK) Setup İndir Mart 2018 5.4 MB.

.NET Framework Hakkında

.NET Framework Microsoft tarafından geliştirilen uygulama ve yazılımları geliştirme amaçlı hazırlanmışdır. Birçok yazılımcı .NET Framework kullandığından dolayı .NET Framework ihtiyacı olan yazılımları çalıştırabilmeniz için işletim sisteminizde .NET Framework kurulu olması gerekmektedir.

.NET Framework kurulu olduğunda bu yazılım ile yazılmış veya geliştirilmiş uygulamalar çalışmaktadır. Bu yüzden bilgisayarınızda olması şarttır. Bazı yazılımlar özellikle sizden .NET Framework 4 üzeri veya diğer versiyonların olmasını isteyebilir.

Siz indirme sırasında sayfa içerisinde yer alan .NET Framework eski sürümlerinden sizden hangisini kurmanızı istediğine dair uyarı aldıysanız bu sürümü indirerek kurabilirsiniz.

.NET Framework 2.0 eski sürümü 64 bit işletim sistemini desteklemez, site içerisinde hem 64 bit ve 32 bit uyumlu olan Microsoft .NET Framework 4.5.2 eski sürümü indirebilirsiniz. .NET Framework 2.0 sürümü ise çok eski bilgisayar için tavsiye ederiz.

Siz eğer 32 bit veya 64 bit sorunsuz olarak çalışmasını isteyen Windows işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışan sürümünü indirmek isterseniz .NET Framework 4.5.2 versiyonunu indirebilirsiniz. Kurulum biraz uzun sürecektir fakat bir defa kurmanız yeterli olacaktır.

Microsoft .NET Framework 4.5.2 Eski Sürüm Görünümü
NET Framework 4.7.2 (TRK) Setup Eski Sürüm Görünümü

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.