Nexshot Eski Sürüm İndir

Nexshot, ekran görüntüsü çekme programın Windows 32 bit ve 64 bit için uyumlu olan sürümlerinden sayfa içerisinde istediğinizi indirerek, kullanabilirsiniz.

Nexshot Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Nexshot 1.9.0.0 İndir Mayıs 2018 2.9 MB
Nexshot 2.2.0.0 İndir Kasım 2018 5.2 MB

Nexshot Hakkında

Nexshot, Nexthon Technologies tarafından Windows kullanıcıların kullanımına imkan verilmiş ücretsiz ekran görüntüsü çekme programıdır.

Program başlatıldığında durum çubuğuna yerleşir. Durum çubuğuna giderek Nexshot simgesine tıkladığınızda sizden ekranı çekmekte istediğiniz yeri seçmenizi ister. Seçimi yaptıktan sonra ekran görüntüsünü çeker.

Program içerisinde kısa yol tuşları ayarlayabilirsiz, programda yalnızca İngilizce dil seçimi var. Türkçe dil seçimi ne yazık ki (Nexshot 1.9.0.0 eski sürümü için bahsediyoruz) yoktur. Kullanımı kolay olduğundan İngilizce olmasının size herhangi bir zorluğu olacağını düşünmüyoruz.

Nexshot programın üstün özelliği ise ekranın istediğiniz yerini rahatlıkla seçebiliyor olmanız, görüntü kalitesini yüksek olarak çekiyor olmaz ve en önemlisi ise hiçbir kısıtlama olmadan ücretsiz olarak kullanıyor olmanızdır. Ekran çekimi için kaliteli ve ücretsiz yazılım arayanlara bu programın eski sürümünü önermekteyiz.

Programı kullanabilmeniz için bilgisayarınızda .NET Framework 4.0 yüklü olması gerekmektedir. Program içerisinde kurabilir veya site içerisinde .NET Framework eski sürüm sayfasına giderek indirerek de kurabilirsiniz. .NET Framework 4.0 paketini kurduktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatmanız gereklidir.

Kurulum sırasında bilgisayarınızı başlatmanızı isterse başlatması emrini veriniz. Bilgisayarınızı başlatmadan programı çalıştırdığınız takdirde Nexshot programı bilgisayarınızda aktif olamayacak ve çalışmayacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Nexshot 1.9.0.0
Nexshot 2.2

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.