Notepad++ Eski Sürüm İndir

Notepad++ gelişmiş text editör programıdır. Özellikle yazılımcılar tarafından kod yazımı için kullanılır, bilgisayarını geliştirilenlerin tercih ettiği metin editör programıdır.

Notepad++ Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
Notepad++ 1.0 İndirKasım 2003388 KB
Notepad++ 1.1 İndir16 Aralık 2003375 KB
Notepad++ 1.2 İndir27 Aralık 2003383 KB
Notepad++ 3.6 İndirMayıs 20061 MB
Notepad++ 7.6.6 İndirNisan 20193.3 MB
Notepad++ 7.7 İndirMayıs 20194 MB
Notepad++ 7.8 (32 Bit) İndirEkim 20194.4 MB
Notepad++ 7.8 (64 Bit) İndirEkim 20193.5 MB

Notepad++ Hakkında

Notepad++ kısaca anlatmak gerekirse Windows işletim sisteminde bulunan Notepad yani metin editörünün gelişmiş halidir diyebiliriz. Özellikle kodlama ile uğraşanların kullandığı Notepad++ yazılımı tamamen ücretsiz olarak sunulan Don HO tarafından geliştirilen yazılımdır. Don HO Notepad++ geliştirirken WYSIWYG editörü ile yazma, dil renklendirme, sürükle bırak özelliği ile kolay kullanım birden çok dokümanı tek tuş ile açma, kolay kelime arama gibi birçok özellikle kullanıcıların indirmesine ve kullanımına sunmuştur.

Notepad++ siz metin yazı yazarken veya kod yazarken yardımcı olmak için sürekli olarak geliştirilmektedir. Notepad kullanıcı iseniz ve Notepad sürekli yazı yazıyorsanız Notepad++ denemediyseniz denemenizde fayda var. Kullanım kolaylığını ve metin yazma zevkini Notepad++ ile yaşabilirsiniz.

Site içerisinde Notepad++ Kasım 2003 senesinden günümüze kadar olan sürümleri sırası ile yer almaktadır ve sürekli olarak güncellemektedir. Sayfada hangi sürümü indirmek istiyorsanız o eski sürümün üzerine dokunarak bilgisayarınıza Notepad++ eski sürümünü indirerek kullanabilirsiniz.

Notepad++ için sürüm sıralaması en üste en eski sürüm alta doğru daha yeni sürümler olarak ilerler. Siz size uygun hangi sürümü istiyorsanız onu indirebilir veya sitede olan tüm sürümleri bilgisayarınıza indirerek arşiv olarak saklayabilirsiniz.

Notepad++ eski sürüm kurduktan eski sürüm olarak kullanmak istiyorsanız gelen güncelleme seçimine güncelleme (update) “Hayır” butonuna basınız.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Notepad++ 1.0
Notepad++ 1.2
Notepad++ 7.6.6
Notepad++ 7.8

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

1 Yorum veya Soru Var

  1. Moderatör 6 Mayıs 2019

    Notepad++ 1.0 ilk sürümü kurulum gerektirmez ve tüm Windows işletim sisteminde çalışabilmektedir.