oCam Eski Sürüm İndir

oCam ücretsiz ekran video kayıt ve seçimi göre ekran görüntüsü çekme programıdır.

oCam Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
oCam 450.0 İndir Mayıs 2018 9.6 MB
oCam 485.0 İndir Ağustos 2019 11 MB
oCam 490.0 İndir Kasım 2019 8.8 MB

oCam Hakkında

oCam, OhSoft tarafından yayınlanan ve sürekli olarak geliştirilen ekran görüntüsü çekme ve ekran görüntüsünü video olarak kayıt etme programıdır.

Programda Türkçe dâhil birçok dilde desteklemektedir. İlk kurulumda bilgisayarınız Türkçe ise Türkçe kurulumu seçerek kurulum yapabilirsiniz.

Programı kurduktan sonra ekran kayıt, oyun kayıt ve ses kayıt menülerini bulabilirsiniz. Ekran görüntüsü çekmek isteyenler ekran kayıt menüsünde ister ekranın tam görüntüsünü isterse belli bir alını seçerek ekran görüntüsünü çekebilir.

Oyun kayıt menüsünü seçenler ise oyun oynadıkları görüntüyü video olarak kayıt edebilir ve ses kayıt menüsünden ses kaydı yapabilirler. Video ve ses kaydı programda standart olarak bırakırsanız kaliteli video ve ses kaydı yapabilirsiniz.

Ekran çekme ve video görüntüsü, ses kaydı almak isteyenler kalitenin ne kadar yüksek olduğunu program içerisinde rahatlıkla anlayabilirler. Dikkat etmeniz gereken ise hangi seçimi yaptıysanız o seçimin doğru olup olmadığını yani oyun videosu çekecekseniz oyun kayıt alanında kırmızı yuvarlak butona basmaları gerekmektedir.

Ekran görüntüsünü istediğiniz format için JPEG, BNP, Gif ve diğerleri video kaydını ise Avi, Mpeg ve diğer formatlarda, ses kayıtlarını ise Wav ve diğer formatlarda bilgisayarınıza ekleyebilirsiniz. Bu formatlarından istediğiniz birini seçerek arşiv olarak tutabilir veya video paylaşım siteleri gibi web sitelerinden paylaşabilirsiniz.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

oCam 450.0
oCam 485.0
oCam 490.0

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.