OpenVPN Eski Sürüm İndir

OpenVPN programını bilgisayarınız için indirerekyazılımı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

OpenVPN Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
OpenVPN Windows 2.4.6-I602 İndirNisan 20183.6 MB

OpenVPN Hakkında

OpenVPN, OpenVPN Technologies Inc. tarafından Windows kullanıcıların kullanımına sunulmuş olan Windows işletim sisteminde çalışan ücretsiz VPN programıdır.

OpenVPN ile girişi engellemiş sitelere giriş yapabileceğiniz gibi, internet gezintinizi de güven altına alabilirsiniz. Program her bağlandığında size farklı, farklı IP adresi atayarak başka yerlerden bağlanıyor işlemi yapar. Bu şekilde IP adresinizin yer güvenliğini sağlar ve yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Yasaklı internet sitelere giriş için gelende VPN programları kullanılmaktadır veya DNS adresi ile giriş yapabilmektedir. DNS adresi ile giriş her zaman başarılı olmayabilir. DNS ile girmek daha kolay olsa da başarılı olması VPN programlarına göre daha düşüktür.

OpenVPN VPN programları arasında popüler olanlardan birisidir. Üstün özelliği ise VPN programlarının nereyse %80 ücretli olması, OpenVPN programının ise ücretsiz olması popülerliğini daha artırmıştır.

Site içerisinde indirmiş olduğunuz OpenVPN programının eski sürüm numarası, yayınlanma tarihini ve kurmadan önceki indirme boyutu detaylarını görebilir eski sürümünü buna göre indirebilirsiniz.

OpenVPN Türkçe de dâhil olmak üzere birçok dilde çalışır. Eski sürüm ve ücretsiz VPN programı arayanlar bu programa göz atmalarında fayda var, belki de bu program hoşunuza gidecek.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

OpenVPN Windows 2.4.6-I602

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.