Paint.NET Eski Sürüm İndir

Paint.NET Windows işletim sistemi için indirerek bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz.

Paint.NET Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
Paint.NET 2.6.0.0 İndirŞubat 20063.3 MB
Paint.NET 3.5.6 İndirKasım 20103.5 MB
Paint.NET 4.0.19.0 İndirEkim 20176.9 MB
Paint.NET 4.2.6 İndirKasım 20199.7 MB
Paint.NET 4.2.8 İndirAralık 20199.9 MB
Paint.NET 4.2.9 İndirOcak 20209.9 MB
Paint.NET 4.2.11 İndirMayıs 20209.7 MB

Paint.NET Hakkında

Paint.NET, tamamen ücretsiz olarak sunulan Paint.NET tarafından geliştirilen ve kullanıcıların resim görüntüleme ve düzenlemesine imkân veren resim görüntüleme ve düzenleme programıdır. Kolay kullanımı, ücretsiz olması ve başarılı işleri Paint.NET ile bir çok kullanıcıları yaptığından dolayı ücretsiz resim düzenleme ve görüntüleme programları arasında en çok kullanılan bilgisayar yazılımdır.

Program JPEG, PNG, BMP ve diğer çok kullanılan resim dosyalarını açar ve üzerinden istediğiniz değişikliği yapmanıza izin verir, katman, katman (layer) olarak çalışabilir her katman için ayrı, ayrı çalışma sayfası oluşturabilirsiniz. Bu şekilde resim üzerinden daha kolay çalışma imkanı bulabilecek en ince ayrıntıları ile resminizi istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz. Program içerisinde resimlere efekt uygulayabilir, metin ekleyebilir, resmin boyutunu rakamla ya da manüel olarak elle çizerek değiştirebilir, resimler arasında dönüştürme yapabilirsiniz.

Belirlediğiniz alanı silebilir, belli alanı silebilir, yakınlaştırarak ya da uzaklaştırarak resim üzerinden çalışabilir, araç çubuklarını özelleştirebilir çok kullandığınız araç kutularını sabitleştirerek resim araçlarına daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Renk kodlarını görebilir, kendiniz özel renk kodu girebilir, gelişmiş renk kodu sayfasına giderek üzerine gittiğiniz renk kodunu öğrenebilir, fırça kalınlığını ayarlayabilir, seçmiş olduğunuz fırça rengini kullanabilirsiniz.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Paint.NET 3.5.6
Paint.NET 2.6.0.0
Paint.NET 4.2.9
Paint.NET 4.2.11

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

1 Yorum veya Soru Var

  1. Moderatör 26 Kasım 2019

    Paint.NET 4.0.19.0 eski sürümü ve üzeri eski sürümler Windows 7 SP1 ve üzeri olan Windows 8, Windows 10 işletim sisteminde sadece çalışmaktadır.

    Windows 7 SP1 ve altı işletim sistemi kullanıcı iseniz Paint.NET Paint.NET 4.0.19.0 eski sürümü ve alt eski sürümleri indirerek kurunuz.