phpBB Eski Sürüm İndir

phpBB, PHP forum sisteminizi kurabilmeniz için açık kaynak kodlu Türkçe destekli hazır PHP forum sistemidir.

phpBB Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
phpBB 3.0.0 İndir Aralık 2007 2.2 MB
phpBB 3.2.4 İndir Kasım 2018 7.6 MB
phpBB 3.2.8 İndir Eylül 2019 7.7 MB
phpBB 3.3.0 İndir Şubat 2020 7.9 MB

phpBB Hakkında

phpBB, phpBB Limited tarafından PHP tabanlı ücretsiz forum sitesi oluşturma yazılımıdır. Forum sitesi yapmak istiyorsanız bu yazılım ve PHP tabanlı sunucunuz olması yeterli olacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

phpBB 3.2.4
phpBB 3.2.8
phpBB 3.3.0

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Kategori: Linux Etiket:

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Bülent Yeşildağ 17 Temmuz 2019

  Sunucuya kursam 3.0.0 sürümünü çalışır mı? Acil cevap verin.

  1. Moderatör 17 Temmuz 2019

   Bülent Bey merhaba, sitede bulunan tüm phpBB eski sürümleri orijinal önceden indirilmeye verilmiş olan sürümlerdir. İstediğiniz sürümü indirerek sitenize yükleme yapabilirsiniz. Orijinal olması sebebiyle herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Yükleme, eski sürüm indirme hakkında başka sorularınız olursa sizin için sürekli burada hizmetteyiz, soru veya sorularınızı bizlere sorabilirsiniz.