RealTimes (RealPlayer) Eski Sürüm İndir

RealTimes, önceki adı ile RealPlayer video oynatma ve resim açma programının Windows için sayfada sorunsuz ve hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirerek kullanabilirsiniz.

RealTimes (RealPlayer) Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
RealTimes (RealPlayer) 1 İndir Ağustos 1995 8.5 MB
RealTimes (RealPlayer) 4 İndir Haziran 1997 1.1 MB

RealTimes (RealPlayer) Hakkında

RealPlayer olarak sözlere başlamak istiyoruz. İlk çıktığından RealPlayer olan ismi daha sonraları üretici firma RealNetworks tarafından geğiştirilerek ücretsiz sunulmaya devam etti ve RealTimes olarak adı değiştirildi. RealPlayer ise bilinen en eski video ve internetten video oynatma programıdır dersek yerinde bir demişlik yapmış oluruz. Eskiden çok popüler olan RealPlayer internet teknolojisinin hızla gelişmesi ve bir çok medya oynatma programı yapan firma olmasından dolayı unutulmaya yüz tutmuştur.

İlk çıkıştığı yıllarda yani 95’lere yakın özellikle internet videolarını oynatmada popüler bir Windows yazılımıydı. Halende işlevini ve performansını devam ettirmektedir. Birçok bilgisayar firması yeni, yeni video oynatıcıları yaptığından RealPlayer unutulmuş veya yeni nesil tarafından bilinmemektedir. Bu sebepten dolayı da yeni adı olan RealTimes tanınmamaktadır.

RealTimes ile bilgisayarınızda videoları oynatabilir, resimleri görüntüleyebilir ve eskiden olduğu gibi yine internet üzerinden çalışan videoları görüntüleyebilirsiniz.

Sayfa içerisined RealPlayer eski sürümleri eskiden günümüze doğru verilmiştir. İstediğiniz sürümünün bilgisayarınıza dokunarak indirebilir ve Windows işletim sisteminde çalıştırabilirsiniz. Eskicilerin sitesi olan eskisurumu.com biz RealPlayer unutmadık sizin için burada yayınlandık. Şimdi sanki sizin duyar gibiyiz “Nerede o eski programlar dediğinizi” işte burada indirin ve kullanın.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

RealPlayer 1
RealPlayer 4

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.