Rufus Eski Sürüm İndir

Rufus ile USB belleğinizi bootable (önyükleme) cihazı olarak kullanabilirsiniz.

Rufus Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Rufus 1.0.3 İndir Aralık 2011 79 KB
Rufus 1.1.6 İndir Mart 2012 155 KB
Rufus 2.18 İndir Kasım 2017 945 KB
Rufus 3.0.1304.0 İndir Mayıs 2018 994 KB
Rufus 3.6.1551.0 İndir Temmuz 2019 1.1 MB
Rufus 3.9.1624.0 İndir Şubat 2020 1.1 MB
Rufus 3.10.1647 İndir Nisan 2020 1.1 MB

Rufus Hakkında

Rufus size USB belleğinize ön yüklemeli işletim sistemi kurmanıza yarayan tamamen ücretsiz bootable USB bellek yapabileceğiniz bilgisayar yazılımıdır.

Pete Batard tarafından geliştirilen tamamen ücretsiz olarak sunulan bir yazılımdır. Rufus ile oluşturduğunuz USB bellek bilgisayarınızın aniden açılmamasına hard disk bozulması, hard diski görmemesi veya hiç hard disk olmadığı durumlarda yardımınıza koşacaktır.

Rufus hazırlandığınız USB belleği takarak USB bellek üzerinden işletim sisteminizi çalıştırabilirsiniz. Şu işlem içinde kullanabilirsiniz. Başka bir bilgisayar için işletim sisteminizi ve içerisine yer alan işlemleri götürebilir USB bellek yardımı ile o bilgisayarda işletim sistemini çalıştırarak işlem yapabilirsiniz.

Rufus USB bellek biçimlendirme içinde kullanılabilir. Detaylı bir USB bellek formatlama işlemini bilgisayarınızda Rufus ile yapabilmeniz mümkündür.

Rufus için eski sürümler sayfa içerisinde yer verilmiştir. Eski sürümlerin numarası, indirme boyutu ve yayın tarihi de sayfa içerisinde yer verilmiştir. İndirmek istediğiniz Rufus eski sürümüne dokunarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İsterseniz sayfada ki sürümlerin tümünü bilgisayarınıza indirerek program arşivinizde saklayabilisiniz. Arşiv tutmayanlar ise siteyi ziyaret ederek siteyi arşiv olarak kullanabilirler.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Rufus 1.0.3
Rufus 3.0.1304.0
Rufus 3.9.1624.0
Rufus 3.10.1647

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.