Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 43 saniye

Yorum Yazın.

Rufus ile USB belleğinizi bootable yani ön yükleme cihazı olarak kullanabilirsiniz. Rufus için eski sürüm arıyorsanız sayfada bilgisayarınıza indirmeniz için sunulmuştur.

Rufus Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Rufus 1.0.3 İndir Aralık 2011 79 KB.
Rufus 1.1.6 İndir Mart 2012 155 KB.
Rufus 2.12p İndir Ocak 2017 113 KB.
Rufus 2.18 İndir Kasım 2017 945 KB.
Rufus 3.0.1304.0 İndir Mayıs 2018 994 KB.

Rufus Hakkında

Rufus size USB belleğinize ön yüklemeli işletim sistemi kurmanıza yarayan tamamen ücretsiz bootable USB bellek yapabileceğiniz bilgisayar yazılımıdır.

Pete Batard tarafından geliştirilen tamamen ücretsiz olarak sunulan bir yazılımdır. Rufus ile oluşturduğunuz USB bellek bilgisayarınızın aniden açılmamasına hard disk bozulması, hard diski görmemesi veya hiç hard disk olmadığı durumlarda yardımınıza koşacaktır.

Rufus hazırlandığınız USB belleği takarak USB bellek üzerinden işletim sisteminizi çalıştırabilirsiniz. Şu işlem içinde kullanabilirsiniz. Başka bir bilgisayar için işletim sisteminizi ve içerisine yer alan işlemleri götürebilir USB bellek yardımı ile o bilgisayarda işletim sistemini çalıştırarak işlem yapabilirsiniz.

Rufus USB bellek biçimlendirme içinde kullanılabilir. Detaylı bir USB bellek formatlama işlemini bilgisayarınızda Rufus ile yapabilmeniz mümkündür.

Rufus için eski sürümler sayfa içerisinde yer verilmiştir. Eski sürümlerin numarası, indirme boyutu ve yayın tarihi de sayfa içerisinde yer verilmiştir. İndirmek istediğiniz Rufus eski sürümüne dokunarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İsterseniz sayfada ki sürümlerin tümünü bilgisayarınıza indirerek program arşivinizde saklayabilisiniz. Arşiv tutmayanlar ise siteyi ziyaret ederek siteyi arşiv olarak kullanabilirler.

Rufus 1.0.3 Eski Sürüm Görünümü
Rufus 3.0.1304.0 Eski Sürüm Görünümü

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.