Safari Eski Sürüm İndir

Safari internet tarayıcısı için sayfa içerisinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Safari Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Safari 3.1 (525.13) İndir Mart 2008 18.6 MB.
Safari 5.1.7 İndir Nisan 2012 36.6 MB.

Safari Hakkında

Safari, Apple Inc. tarafından hazırlanan tamamen ücretsiz olarak sunulan internet tarayıcısı, internet gezinti programıdır. Kurulum ve program başlangıcında (5.34.57.2 sürümü için diğerlerinden geçerli olmayabilir) otomatik güncellemeyi eski sürüm kullanmanız için seçmeniz veya kabul etmemeniz gerekiyor.

Not: Safari PC 5.1.7 altı sürümlerde Safari Windows için destek verirken, 5.1.7 üstü sürümlere artık Safari Windows’da destek vermektedir.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Safari 3.1 (525.13)
Safari 5.1.7

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılım eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.