Yorum Yazın - 11 Yorum Var.

Skype ile arkadaşlarınız ile metin, kamera, sesli görüşme yapabilir, iletişim araçlarını kullanarak ücretsiz, Skype kullanan arkadaşlarınız ile iletişim kurabilirsiniz.

Skype Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
Skype 5.0.0.152 İndirEkim 2010933 KB.
Skype 7.16.0.102 İndirAralık 201543.1 MB.
Skype 7.17.0.106 İndirAralık 201544.5 MB.
Skype 8.16.0.4 İndirŞubat 201858.5 MB.
Skype 8.17.0.2 İndirMart 201857.4 MB.
Skype 8.25.0.5 İndirHaziran 201855.1 MB.
Skype 8.44.0.40 İndirNisan 201959.1 MB.
Skype 8.45.0.41 İndirMayıs 201960.1 MB.
Skype 8.52.0.138 İndirEylül 201965.4 MB.
Skype 8.53.0.85 İndirEkim 201965.6 MB.

Skype Hakkında

Messenger yani kısa adı ile MSN önümüzde ki iki yıl içinde tamamen kapatılarak yerini Skype programına bıraktı. MSN kullanıcıları da bu durumda Skype kullanmak zorunda kaldı. Skype online çevrimiçi iletişim kurmak programı olup Microsoft tarafından geliştirilen ve güncellenen Windows işletim sistemi yazılımıdır.

Skype ile arkadaşlarınız ile sesli, kameralı, yazılı iletişim kurabilir, arkadaşlarınızı ekleyebilir onlarla istediğiniz zaman çevrim içi olduğunuz sürece iletişim kurabilirsiniz. Programda resim gönderme, kısa video çekme ve gönderme, smiley ve şekilli yazma desteği gibi daha birçok iletişim aracıda bulunmaktadır. Skype ücretsiz sadece yazılım içerisinde isterseniz Skype kontürü satın alabiliyorsunuz tabi ki bu tamamen size kalmış.

Skype ile nerede olursanız olun nerede olan olursa internet olduğu müddetçe iletişim sağlayabilirsiniz. Sadece yükleyin ve arkadaşınız ile iletişime geçin hepsi bu kadar.

Skype eski sürümünü kullanmak ve indirmek için size en basit şekilde hazırlanarak indirilmeye sunulmuştur.

Sayfada Skype için eski sürümünün numarasını, sürümün hangi tarihte yayınlandığını, indirme boyutun ne kadar olduğunu görebilirsiniz. İstediğiniz Skype eski sürümünün üzerine dokunarak bilgisayarınıza tamamen indirebilir ve kullanabilirsiniz.

İndirdiğiniz eski sürümlerin birçoğunu sitenin kendi sunucundan indirmektesiniz. Site sunucusundan indirme yapıldığından indirme bitene kadar internet tarayıcısını ve sayfayı kapatmayınız!
Skype 5.0.0.152
Skype 7.16.0.102
Skype 7.17.0.106
Skype 8.16.0.4
Skype 8.25.0.5
Skype 8.53.0.85

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.

11 Yorum Var “Skype Eski Sürüm İndir”

 1. Maalesef eski sürümler kullanılmyor. İndiriyorum. Sonra interneti kapatıyorum. Skype kurulduğunda güncelle diye yazı çıkıyor. Bu yazıyı iptal edemiyoruz. Başka hiç bir seçenek çıkmıyor ve kullanılamıyor.

  1. Kenan Bey, Skype direk olarak güncelleme yapmıyor! Kullanıcı girişi yaptıktan sonra ayarlar alanından otomatik güncelleme ayarını pasif ediniz. Bu şekilde güncelleme yapmayarak eski sürümü kullanmaya devam edeceksiniz. İşlemleri yapınız basittir, yine olmazsa yazarsanız daha detaylı yardımcı oluruz.

  1. Ahmet Bey, üst sayfadan indirme yapıyorsunuz. Neden indirme yapamadığınız bildirirseniz size yardımcı olabiliriz.

   Bilgisayarda indirme koruması olabilir mi? Ailenizden, arkadaşlarınızdan veya başka birisi internet indirme yasaklamış veya herhangi bir program ile tüm indirme işlemlerini kısıtlamış olabilir mi?

   Normal şartlarda sorunsuz olarak indirildiği testlerimizde tespit edilmiştir.

  1. Reşat Bey iyi akşamlar. Skype için sizlere alternatif birçok eski sürümü sayfa içerisinde verdik. Özellikle yeni çıkan Skype yükleme işleminde eski sürümü yüklemediğinizi yeni sürümü indirmenizi sizden istektedir.

   Skype için eski sürümü yüklemek için yapmanız gereken Skype eski sürümünü indirme işlemi bittikten sonra internetinizi kapatınız.

   Nedeni ise Skype internetten güncel sürümü internet üzerinden çekerek yeni sürümünü indirmenizi istediğindendir. İnterneti kapattığınızda bu uyarı gelmeyerek Skype kurulacak ve eski sürüm Skype kullanabileceksiniz. Kurduktan sonra tekrar açabilirsiniz. Burada önemli bir işlemde var. Skype kurararak giriş yaptıktan sonra otomatik güncelleme ayarını kapatınız.

   Otomatik güncelleme ayarını kapatmazsanız kendisi otomatik olarak güncelleyecek eski sürüm yeni sürüm olacaktır.

 2. Skype eski sürümü indirirken güncelleme ile son sürüme geçenler veya eski sürüm yüklü olarak bilgisayarında kalmasını isteyenler Skype eski sürümü indirdikten sonra kuruluma başlamadan önce interneti kapatarak kurmaları ve güncelleme yapmadan Skype içerisinde ayarlamaları yapmaları gereklidir. Skype birçok sürümde internet bağlantısı varise en son güncel sürümünü yani en son sürümü indirerek kurmaktadır.

  Sitede Skype 7.17.0.106 kararlı sürüm tüm Windows işletim sisteminde çalışmakta olup internet bağlantısı kesilerek sorunsuz çalışabilmektedir. Farklı sorusu veya sorunu olursa buradan bildirebilirler.

 3. skype eski sürümü indirerek kurmak istediğimde indirme sunucusu bağlantıda sorun var diyor ne yapmam gerekli?

  1. Skype indirirken “Skype, İndirme sunucusuna bağlantıda sorunlar var” uyarısı alanlar sayfada bulunan Skype 7.16.0.102 eski sürümü veya Skype 8.16.0.4 eski sürümünü indirerek kullanabilirler.

 4. bilgisayarımda yeni sürüm skype çok yavaş ben eski sürümünü kullanmak istiyorum ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

  1. Fahri Bey eski sürüm Skype kullanmanız için size bir kaç önerimiz olacak. Site içerisinde istediğiniz Skype eski sürümünü indirerek bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Eğer işletim sisteminizi bildirseydiniz hangi sürümü kullanabileceğinizi de yazardık. Bunu yazmadığınızdan dolayı en kolay ve tüm Windows için öneride bulanacağız.

   Size içerisinde hangi sürümü isterseniz tüm Windows işletim sistemlerinde çalışacak şekilde kullanabilir fakat yapmanız gereken önemli bir işlem var, oda indirmiş olduğunuz sürüm hangisi olursa olsun Skype ayarlamalar alanında otomatik güncellemeyi kapatmanız olacaktır.

   Eğer otomatik güncellemeyi kapatmazsanız Skype programı kendisini otomatik olarak güncelleyecek ve güncelleme yapıldığından dolayı eski sürüm en son yeni sürüme dönüşecektir. Bu şekilde yine bilgisayarınızda yavaş kullanacaksınız. Eski sürümü devamlı olarak bilgisayarınızda kullanmak için mutlaka otomatik güncellemeyi kapatmalısınız.