Yorum Yazın - 17 Yorum Var

Skype ile arkadaşlarınız ile metin, kamera, sesli görüşme yapabilir, iletişim araçlarını kullanarak ücretsiz, Skype kullanan arkadaşlarınız ile iletişim kurabilirsiniz.

Skype Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Skype 5.0.0.152 İndir Ekim 2010 933 KB.
Skype 7.16.0.102 İndir Aralık 2015 43.1 MB.
Skype 7.17.0.106 İndir Aralık 2015 44.5 MB.
Skype 8.16.0.4 İndir Şubat 2018 58.5 MB.
Skype 8.17.0.2 İndir Mart 2018 57.4 MB.
Skype 8.25.0.5 İndir Haziran 2018 55.1 MB.
Skype 8.44.0.40 İndir Nisan 2019 59.1 MB.
Skype 8.45.0.41 İndir Mayıs 2019 60.1 MB.
Skype 8.52.0.138 İndir Eylül 2019 65.4 MB.
Skype 8.53.0.85 İndir Ekim 2019 65.6 MB.
Skype 8.58.0.98 İndir Mart 2020 66.7 MB.

Skype Hakkında

Messenger yani kısa adı ile MSN önümüzde ki iki yıl içinde tamamen kapatılarak yerini Skype programına bıraktı. MSN kullanıcıları da bu durumda Skype kullanmak zorunda kaldı. Skype online çevrimiçi iletişim kurmak programı olup Microsoft tarafından geliştirilen ve güncellenen Windows işletim sistemi yazılımıdır.

Skype ile arkadaşlarınız ile sesli, kameralı, yazılı iletişim kurabilir, arkadaşlarınızı ekleyebilir onlarla istediğiniz zaman çevrim içi olduğunuz sürece iletişim kurabilirsiniz. Programda resim gönderme, kısa video çekme ve gönderme, smiley ve şekilli yazma desteği gibi daha birçok iletişim aracıda bulunmaktadır. Skype ücretsiz sadece yazılım içerisinde isterseniz Skype kontürü satın alabiliyorsunuz tabi ki bu tamamen size kalmış.

Skype ile nerede olursanız olun nerede olan olursa internet olduğu müddetçe iletişim sağlayabilirsiniz. Sadece yükleyin ve arkadaşınız ile iletişime geçin hepsi bu kadar.

Skype eski sürümünü kullanmak ve indirmek için size en basit şekilde hazırlanarak indirilmeye sunulmuştur.

Sayfada Skype için eski sürümünün numarasını, sürümün hangi tarihte yayınlandığını, indirme boyutun ne kadar olduğunu görebilirsiniz. İstediğiniz Skype eski sürümünün üzerine dokunarak bilgisayarınıza tamamen indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.
Skype 5.0.0.152
Skype 7.16.0.102
Skype 7.17.0.106
Skype 8.16.0.4
Skype 8.25.0.5
Skype 8.53.0.85
Skype 8.58.0.98

Yorum Yazın

Yazılım eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

17 Yorum Var “Skype Eski Sürüm İndir”

  1. Selam Filiz Hanım, Skype bazı sürümlerde HD görüntü ve çağrı kaydı kalitesi için güncellemeyi zorunlu tutuyor. Bu sebepten dolayı zorunlu güncelleme yapmanızı sizden istiyor.

   Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.

 1. Maalesef eski sürümler kullanılmıyor. İndiriyorum sonra interneti kapatıyorum. Skype kurulduğunda güncelle diye yazı çıkıyor. Bu yazıyı iptal edemiyoruz. Başka hiç bir seçenek çıkmıyor ve kullanılamıyor.

  1. Kenan Bey, Skype 8 sürümlerinden önceki Skype sürümlerinde güncelleme yapmayı zorunlu hale getirdi.

   Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

   Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

   • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
   • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
   • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
   • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
   • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.
  1. Ahmet Bey, üst sayfadan indirme yapıyorsunuz. Neden indirme yapamadığınız bildirirseniz size yardımcı olabiliriz.

   Bilgisayarda indirme koruması olabilir mi? Ailenizden, arkadaşlarınızdan veya başka birisi internet indirme yasaklamış veya herhangi bir program ile tüm indirme işlemlerini kısıtlamış olabilir mi?

   Normal şartlarda sorunsuz olarak indirildiği testlerimizde tespit edilmiştir.

  1. Reşat Bey iyi akşamlar. Skype için sizlere alternatif birçok eski sürümü sayfa içerisinde verdik. Özellikle yeni çıkan Skype yükleme işleminde eski sürümü yüklemediğinizi yeni sürümü indirmenizi sizden istektedir.

   Skype için eski sürümü yüklemek için yapmanız gereken Skype eski sürümünü indirme işlemi bittikten sonra internetinizi kapatınız.

   Nedeni ise Skype internetten güncel sürümü internet üzerinden çekerek yeni sürümünü indirmenizi istediğindendir. İnterneti kapattığınızda bu uyarı gelmeyerek Skype kurulacak ve eski sürüm Skype kullanabileceksiniz. Kurduktan sonra tekrar açabilirsiniz. Burada önemli bir işlemde var. Skype kurararak giriş yaptıktan sonra otomatik güncelleme ayarını kapatınız.

   Otomatik güncelleme ayarını kapatmazsanız kendisi otomatik olarak güncelleyecek eski sürüm yeni sürüm olacaktır.

    1. Selam Yiğit Bey, otomatik güncelleme açık olursa Skype en güncel sürümüne kendisini güncelleyecektir. Eski sürüm olarak kullanamayacağınız için otomatik güncellemeyi kapatmalısınız.

      1. Selam Yiğit Bey, kullandığınız sürüme göre otomatik kapatma nasıl yapılır internetten araştırınız. Sürüme göre farklılık göstermektedir. Ayrıca Skype 8 öncesi eski sürüm kullanıyorsanız Skype güncellemeyi 8 önceki sürümlere zorunlu tuttuğunu bilmenizi isteriz.

 2. Skype eski sürümü indirirken güncelleme ile son sürüme geçenler veya eski sürüm yüklü olarak bilgisayarında kalmasını isteyenler Skype eski sürümü indirdikten sonra kuruluma başlamadan önce interneti kapatarak kurmaları ve güncelleme yapmadan Skype içerisinde ayarlamaları yapmaları gereklidir. Skype birçok sürümde internet bağlantısı varise en son güncel sürümünü yani en son sürümü indirerek kurmaktadır.

  Sitede Skype 7.17.0.106 kararlı sürüm tüm Windows işletim sisteminde çalışmakta olup internet bağlantısı kesilerek sorunsuz çalışabilmektedir. Farklı sorusu veya sorunu olursa buradan bildirebilirler.

 3. Skype eski sürümü indirerek kurmak istediğimde indirme sunucusu bağlantıda sorun var diyor ne yapmam gerekli?

  1. Skype indirirken “Skype, İndirme sunucusuna bağlantıda sorunlar var” uyarısı alanlar sayfada bulunan Skype 7.16.0.102 eski sürümü veya Skype 8.16.0.4 eski sürümünü indirerek kullanabilirler.

 4. Bilgisayarda yeni sürüm Skype çok yavaş ben eski sürümünü kullanmak istiyorum. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

  1. Fahri Bey eski sürüm Skype kullanmanız için size bir kaç önerimiz olacak. Site içerisinde istediğiniz Skype eski sürümünü indirerek bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Eğer işletim sisteminizi bildirseydiniz hangi sürümü kullanabileceğinizi de yazardık. Bunu yazmadığınızdan dolayı en kolay ve tüm Windows için öneride bulanacağız.

   Size içerisinde hangi sürümü isterseniz tüm Windows işletim sistemlerinde çalışacak şekilde kullanabilir fakat yapmanız gereken önemli bir işlem var, oda indirmiş olduğunuz sürüm hangisi olursa olsun Skype ayarlamalar alanında otomatik güncellemeyi kapatmanız olacaktır.

   Eğer otomatik güncellemeyi kapatmazsanız Skype programı kendisini otomatik olarak güncelleyecek ve güncelleme yapıldığından dolayı eski sürüm en son yeni sürüme dönüşecektir. Bu şekilde yine bilgisayarınızda yavaş kullanacaksınız. Eski sürümü devamlı olarak bilgisayarınızda kullanmak için mutlaka otomatik güncellemeyi kapatmalısınız.