Tor Browser Eski Sürüm İndir

Tor internet (Tor Browser) tarayıcısıdır.

Tor Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Tor Browser 7.5.4 Türkçe İndir Mayıs 2018 51.5 MB
Tor Browser 8.5.4 (64 Bit) Türkçe İndir Temmuz 2019 55 MB
Tor Browser 8.5.4 (32 Bit) Türkçe İndir Temmuz 2019 54.6 MB
Tor Browser 9.0.4 (32 Bit) İndir Ocak 2020 62.4 MB
Tor Browser 9.0.4 (64 Bit) İndir Ocak 2020 64 MB
Tor Browser 9.0.9 (32 Bit) İndir Nisan 2020 63.8 MB
Tor Browser 9.0.9 (64 Bit) İndir Nisan 2020 65.4 MB

Tor Hakkında

Tor yani Tor Browser internet üzerinden ip adresinizi gizleyerek güvenli bir gezinti sağlar. Tor ile yasaklanmış sitelere de giriş yapabilmeniz de mümkün. Yasaklanmış girişi engellenmiş sitelerde gezinti yapabilirsiniz.

Programı kurduktan sonra kendi sunucuları arasında sıklıkla ip adresi yenileyerek size gezinti imkânı sağlar. Bu şekilde sürekli ip adresiniz değiştiğinden dolayı ip adresiniz sabit kalmaz ve sürekli olarak değişmektedir. Bu sizin internet bağlantınızı yavaşlatmaz, kopma yaşamazsınız ve gezintiye sınırsız sürekli değişen ip adresiniz ile devam edebilirsiniz.

The Tor Project tarafından sunulan bu ağ yazılımı tamamen ücretsizdir. Yazılımı bilgisayarınızda kurmanız gerekmektedir. Kurduktan sonra açılan kendisine ait Tor Browser yani internet tarayıcı ile bağlantı yaptıktan sonra gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

32 Bit ve 64 Bit Windows işletim sisteminde çalışmaktadır. Ayrı, ayrı indirmenize gerek kalmaz. İşletim sisteminizin bit sürümü ne olursa olsun tek kurulum dosyasını indirerek kurmanız yeterli olacaktır.

Türkçe dil seçeneğini bulmaktadır. İndireceğiniz sürüm Türkçe ise indirme sırasında sayfada yazmakta kurulum bitiminde ise Tor tamamen Türkçe olarak kullanmaya başlamayacaksınız demektir. Dilerseniz program içerisinde dil seçimini de değiştirebilir dil güvenliğini de eğer başka bir dil biliyorsanız sağlayabilirsiniz.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Tor Browser 7.5.4
Tor Browser 9.0.4
Tor Browser 9.0.9

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Yaşar Düz 2 Mayıs 2020

  Tor eski sürümünü kaldırmak istiyorum güncel sürümü kullanacağım sebebi budur!

  1. Moderatör 2 Mayıs 2020

   Selam Yaşar Bey, iyi ramazanlar. Tor programında uninstall yani kaldırma işlemi yoktur. Masaüstünde bulunan TorBrowser klasörünü ve kısayolunu silmeniz yeterlidir.