Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 33 saniye

Yorum Yazın.

Tor internet (Tor Browser) tarayıcısıdır.

Tor Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Tor Browser 7.5.4 Türkçe İndir Mayıs 2018 51.5 MB.
Tor Browser 8.5.4 (64 Bit) Türkçe İndir Temmuz 2019 55 MB.
Tor Browser 8.5.4 (32 Bit) Türkçe İndir Temmuz 2019 54.6 MB.

Tor Hakkında

Tor yani Tor Browser internet üzerinden ip adresinizi gizleyerek güvenli bir gezinti sağlar.

Tor ile yasaklanmış sitelere de giriş yapabilmeniz de mümkün. Yasaklanmış girişi engellenmiş sitelerde gezinti yapabilirsiniz.

Programı kurduktan sonra kendi sunucuları arasında sıklıkla ip adresi yenileyerek size gezinti imkânı sağlar. Bu şekilde sürekli ip adresiniz değiştiğinden dolayı ip adresiniz sabit kalmaz ve sürekli olarak değişmektedir. Bu sizin internet bağlantınızı yavaşlatmaz, kopma yaşamazsınız ve gezintiye sınırsız sürekli değişen ip adresiniz ile devam edebilirsiniz.

The Tor Project tarafından sunulan bu ağ yazılımı tamamen ücretsizdir. Yazılımı bilgisayarınızda kurmanız gerekmektedir. Kurduktan sonra açılan kendisine ait Tor Browser yani internet tarayıcı ile bağlantı yaptıktan sonra gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

32 Bit ve 64 Bit Windows işletim sisteminde çalışmaktadır. Ayrı, ayrı indirmenize gerek kalmaz. İşletim sisteminizin bit sürümü ne olursa olsun tek kurulum dosyasını indirerek kurmanız yeterli olacaktır.

Türkçe dil seçeneğini bulmaktadır. İndireceğiniz sürüm Türkçe ise indirme sırasında sayfada yazmakta kurulum bitiminde ise Tor tamamen Türkçe olarak kullanmaya başlamayacaksınız demektir. Dilerseniz program içerisinde dil seçimini de değiştirebilir dil güvenliğini de eğer başka bir dil biliyorsanız sağlayabilirsiniz.

Tor Browser 7.5.4

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.