Total Commander Eski Sürüm İndir

Total Commander için Windows 32 bit, 64 bit, tek kurulumlu 32 bit ve 64 bit sürümlerini sayfa içerisinde bularak kullanabilirsiniz.

Total Commander Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
Total Commander 1.12e İndirOcak 1994194 KB
Total Commander 7.02 İndirEylül 20072 MB
Total Commander 9.21a (32 Bit) İndirAğustos 20184.1 MB
Total Commander 9.21a (64 Bit) İndirAğustos 20184.8 MB

Total Commander Hakkında

Total Commander, Ghisler Software GmbH tarafından sunulan deneme sürümü olan shareware dosya yönetimi, FTP istemcisi ve dosya arşivleme programıdır. Çoklu dil seçeneği (Türkçe ne yazık ki yok) Unicode desteği, FXP özelliği yani sunudan direk diğer sunucu üzerinden işlem, doğrudan aktarma sistemi, kısa yol tuşlarını kullanarak hızlı çalışabilme.

.uc2, .tar, .gz, .cab, .ace, .zip (Winzip), .arj, .lzh, .7zip ve .rar (Winrar) dosyaları üzerinden işlem yapabilme, mini resim görünümü, sekmeli çalışma, ifadeler ile kolay çalışma, Unicode ile 259 harfe kadar çalışabilme desteği bulunmaktadır.

Total Commander Türkçeleştirme

Programın Türkçe dil desteği yani Türkçeleştirme dosyaları ayrıca indirerek yükleme yapmanız gerekmektedir. Türkçe için buradan indiriniz.

Total Commander Türkçe Yapma

İndirdiğiniz zip dosyasını açarak klasör içerisinde bulunan tüm dosyaları Total Commander kurulu olduğu dizinde (C:totalcmd) LANGUAGE klasörü içerisine yükleyerek program İngilizce iken “Configuration” oradan “Options” ve açılan menüde resimde gözüktüğü gibi “language” ve açılan pencerede WCMD_TUR.mnu seçip onaylamalısınız. Türkçeleştirme Total Commander 7.02 ve Total Commander 9.21a ile sorunsuz çalıştığı tarafımızdan incelenmiş bu sürümlerden eski sürümlerde menü değişiklikleri olacağından çalışmama ihtimali vardır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Total Commander 7.02
Total Commander 9.21a

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.