Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 24 saniye

Yorum Yazın - 1 Yorum Var.

VirtualBox arayanlar için Windows işletim sisteminin tümü ile VirtualBox programını kullanabilirsiniz.a

VirtualBox Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
VirtualBox 4.1.30 İndirOcak 201491.1 MB.
VirtualBox 4.0.36 İndirKasım 201587.4 MB.
VirtualBox 5.2.16 İndirTemmuz 2018108 MB.
VirtualBox 5.2.16 İndirTemmuz 2018108 MB.

VirtualBox Hakkında

VirtualBox, Oracle tarafından Windows kullanıcıların sanal sürücü oluşturmasına yardımcı yazılımdır. Oracle VirtualBox tamamen ücretsiz bir Windows programıdır.

Program ile iki işletim sistemi kullanmak isteyenler program sayesinden sanal işletim sistemi kurarak istediğini işletim sistemi üzerinden çalışma imkânı bulabilirler.

Windows işletim sistemi kullanıcıları Mac veya Linux işletim sistemini kurmak istediklerinde bu bir program olmadığı müddetçe yapılamaz bir durumdur. VirtualBox kurulu olduğunda ikinci bir işletim sistemi kurabilir ve istediğiniz işletim sisteminde çalışabilirsiniz.

Bir bilgisayarı iki kişi birden kullanıyor birisi Windows diğer Linux kullanıyorsa bu işinizi görecek demektedir. Bu örnekler çoğalabilir Mac kurabilir, Windows kurabilir veya Linux kurabilirsiniz. Windows işletim sistemi arasında da seçim yapabilirsiniz.

Bir Windows 10 kullanırken diğer Windows 8 veya Windows XP, 7 hangisi olursa olsun işletim sistemi kurabilirsiniz. Burada önemli olan farklı bir işletim sisteminin kurulabiliyor olmasıdır.

Program içerisinde ram kullanımını, hard disk kapasitesi kullanımını ve sistem yavaşlamasını engellersiniz. Kapasiteyi istediğiniz oranda ayarlayın ve ona göre işletim sistemi üzerinden çalışın. Bu tüm işletim sistemi için geçerli olan bir ayarlama olacaktır.

VirtualBox 4.0.36

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.

Sadece 1 Yorum Var “VirtualBox Eski Sürüm İndir”

  1. Sisteme tamamen entegre olması için bilgisayarı kapatarak tekrar açmanızı isteyebilir. Bu programı kaldırma sırasında da olabilir. Bilgisayarı kapatarak açmasını isterse kapatıp başlatma emrini verebilirsiniz.