VirtualBox Eski Sürüm İndir

VirtualBox arayanlar için Windows işletim sisteminin tümü ile VirtualBox programını kullanabilirsiniz.

VirtualBox Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
VirtualBox 4.0.36 İndirKasım 201587.4 MB
VirtualBox 5.2.16 İndirTemmuz 2018108 MB
VirtualBox 6.1.4 İndirŞubat 2020107 MB

VirtualBox Hakkında

VirtualBox, Oracle tarafından Windows kullanıcıların sanal sürücü oluşturmasına yardımcı yazılımdır. Oracle VirtualBox tamamen ücretsiz bir Windows programıdır.

Program ile iki işletim sistemi kullanmak isteyenler program sayesinden sanal işletim sistemi kurarak istediğini işletim sistemi üzerinden çalışma imkânı bulabilirler.

Windows işletim sistemi kullanıcıları Mac veya Linux işletim sistemini kurmak istediklerinde bu bir program olmadığı müddetçe yapılamaz bir durumdur. VirtualBox kurulu olduğunda ikinci bir işletim sistemi kurabilir ve istediğiniz işletim sisteminde çalışabilirsiniz.

Bir bilgisayarı iki kişi birden kullanıyor birisi Windows diğer Linux kullanıyorsa bu işinizi görecek demektedir. Bu örnekler çoğalabilir Mac kurabilir, Windows kurabilir veya Linux kurabilirsiniz. Windows işletim sistemi arasında da seçim yapabilirsiniz.

Bir Windows 10 kullanırken diğer Windows 8 veya Windows XP, 7 hangisi olursa olsun işletim sistemi kurabilirsiniz. Burada önemli olan farklı bir işletim sisteminin kurulabiliyor olmasıdır.

Program içerisinde ram kullanımını, hard disk kapasitesi kullanımını ve sistem yavaşlamasını engellersiniz. Kapasiteyi istediğiniz oranda ayarlayın ve ona göre işletim sistemi üzerinden çalışın. Bu tüm işletim sistemi için geçerli olan bir ayarlama olacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

VirtualBox 4.0.36
VirtualBox 5.2.16
VirtualBox 6.1.4

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

1 Yorum veya Soru Var

  1. Moderatör 30 Ağustos 2018

    Sisteme tamamen entegre olması için bilgisayarı kapatarak tekrar açmanızı isteyebilir. Bu programı kaldırma sırasında da olabilir. Bilgisayarı kapatarak açmasını isterse kapatıp başlatma emrini verebilirsiniz.