WhatsApp APK Eski Sürüm İndir

Android işletim sistemi için WhatsApp APK dosyası ile WhatsApp çalıştırabilirsiniz.

WhatsApp APK Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
WhatsApp APK 2.9.2239 İndir Bilinmiyor 8.9 MB
WhatsApp APK 2.17.332 İndir Bilinmiyor 37.5 MB
WhatsApp APK 2.17.428 İndir Bilinmiyor 37.2 MB
WhatsApp APK 2.18.245 İndir Ağustos 2018 38.6 MB
WhatsApp APK 2.19.224 İndir Ağustos 2019 34.8 MB
WhatsApp APK 2.20.64 İndir Mart 2020 27.1 MB
WhatsApp Messenger APK 2.22.8.11 İndir Mart 2022 37.4 MB

WhatsApp APK Hakkında

WhatsApp popüler anlık mesajlaşma sistemidir. Günümüzde ücretsiz konuşma sayesinde popülerliği giderek artan WhatsApp ilerleyen zamanlar bu kullanım daha da artarak her iki kişiden bir kişinin kullanacağından söz edilmektedir.

WhatsApp ile arkadaşlınızla, ailenizle, eş ve dostlarınızla, yeni arkadaş edinmek için veya bir grup ile görüşün, arkadaş ekleyin onlarla sesli veya video olarak sohbet edin. Ayrıca resim, dosya ve diğer verileri WhatsApp üzerinden karşı tarafa ulaştırın.

WhatsApp bugüne kadar Android işletim sistemi için birçok versiyonu çıktı. Her çıkan yeni versiyon ile yeni güncellemeler ve özellikler eklenmektedir ve daha yeni sürümleri de çıkmaya devam etmektedir.

Sitede sizlere WhatsApp için popüler eski sürüm indirmelerini sunduk. Sayfada tüm eski sürümler için sürüm numalarını, sürüm yayın tarihini ve indirme boyutlarını bulabilirsiniz.

İndirdiğiniz bu sayfada ki WhatsApp eski sürümler Android işletim sistemi için kullanılması gerekmektedir. İstediğiniz sürüme dokunarak indirebilirsiniz. İndirmiş olduğunuz sürümün harici sayfa da başka sürüm indirmek isterseniz önceki indirmiş olduğunuz eski sürümü silerek indirdiğiniz eski sürümü Android için kullanabilirsiniz.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

WhatsApp APK 2.18.245
WhatsApp APK 2.19.224
WhatsApp APK 2.20.64
WhatsApp Messenger APK 2.22.8.11

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

8 Yorum

 1. Savaş Aşkın 11 Kasım 2022

  Bende eski sürümü kulanmak istiyorum ama yukledim. Hemen guncelle geliyor oda mecburi yapıyor. Lütfen yardımcı olun.

  1. Şaban Özkaynak 11 Kasım 2022

   Savaş Aşkın eski sürüm kurulumu indirdikten sonra çalıştırmadan interneti kapat ve WhatsApp uygulamasını kur. Kurma işleminden sonra WhatsApp uygulamasını cep telefonunda aç ve sonrada internetini tekrar aç. Bu şekilde eski sürüm olarak kullanabilirsin.

 2. Arif Küçük 19 Temmuz 2022

  Eski sürümünü bu şekilde kalıcı olarak yaptım Teşekkürler.

  1. Moderatör 19 Temmuz 2022

   Selam Arif Bey yorumunuzu paylaşarak bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. Eski sürümü yüklemek isteyenlere lütfen eskisurumu.com adresini önermeyi unutmayınız.

 3. Kazım Yüce 10 Temmuz 2022

  Eski sürüm yüklenmiyor. Sistem kabul etmiyor.

  1. Halit Ergenç 10 Temmuz 2022

   Kazım Yüce ne tür bir sorun yaşadın. Bende yükledi yazarsan sana yardımcı olurum.

 4. Remzi Gökmen 6 Temmuz 2022

  WhatsApp eskisi daha iyiydi. Şimdiki sürümü hiç işe yaramaz.

  1. Moderatör 6 Temmuz 2022

   Selam Remzi Bey WhatsApp yeni sürümden memnun değilseniz yeni sürümü kaldırarak sayfada ki eski sürümlerden istediğinizi kullanabilirsiniz.