Windows Installer Eski Sürüm İndir

Windows Installer site içerisinde edinerek Windows işletim sistemi için kullanabilirsiniz.

Windows Installer Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Windows Installer 3.1 İndir Mayıs 2005 2.5 MB
Windows Installer 6.0 32 Bit İndir Nisan 2008 1.7 MB
Windows Installer 2003 4.5 Server İndir Mayıs 2008 2.9 MB
Windows Installer 4.5 SDK İndir Haziran 2008 6.8 MB

Windows Installer Hakkında

Windows Installer Microsoft tarafından kullanıcıların ücretsiz olarak kullanımına sunulan pakettir.

Amacı ise bir uygulamanın yani Windows Installer ihtiyaç duyan bir uygulamanın düzgün bir şekilde çalışması veya bozulmuş olan uygulamaları onarmak amacı taşımaktadır. .msi uzantılı kurulum yazılımlarını bilgisayarda kursanız dahi Windows Installer paketi eğer bilgisayard kurulu değilse kurmuş olduğunuz program çalışmaz ve sizden bilgisayarınıza Windows Installer paketini kurmanızı isteyecektir, kurmadığınız müddetçe de çalışmayacaktır.

Kurulum sırasında eğer sizden kurmanızı isteyecekse site bulunan eski sürümlerden istediğinizin üzerine dokunarak indirebilirsiniz. Windows Installer eski sürümleri için sayfada sürüm numarası, yayın tarihi ve indirme boyutu verilmiştir. İndirmeyi bu özelliklere bakarak ta yapabilirsiniz.

Unutmayınız başta da anlattığımız üzere gibi bu bir (gereksinim) pakettir. Kurulum bittikten sonra çalıştırmak için dosya aramayınız. .msi uzantılı programlarının kurulum sonunda çalışması için gerekli dosyaları sizin bilgisayarınıza yükler ve sizden .msi ile kurduğunuz programı bu paketi kurduktan sonra çalıştırabilirsiniz. Ayrıca .msi kurulumunu da başarılı bir şekilde yapmanız için size yardımcı olacak dosyaları bilgisayarınıza yükleyecektir.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Windows Installer 4.5 SDK

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Fahriye 16 Aralık 2018

  İtunes Windows Installer paketi başlatılamadı diyor ne yapmam lazım?

  1. Moderatör 18 Aralık 2018

   Fahriye Hanım Merhaba, bilgisayarınızda bulunan Windows Installer paketini Windows denetim masasına giderek onarınız veya siliniz. Sildikten sonra site içerisinde bulunan Windows Installer 4.5 SDK eski sürümü indirerek yükleyiniz. Sistemin yenilenmesi için bilgisayarınızı kapatmanızı isteyecektir bilgisayarınızı kapınız ve tekrar açınız. iTunes programını çalıştırınız.