Winzip Eski Sürüm İndir

Popüler sıkıştırma ve sıkıştırılmış verileri açma programı Winzip, dosya sıkıştırma ve açma işlemini yapacaktır.

Winzip Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
WinZip 6.1 İndir Ekim 1996 486 KB
WinZip 7.0 İndir Ekim 1998 922 KB
WinZip 10.0 İndir Ekim 2005 5.5 MB
Winzip 24.0.14033 (64 Bit) İndir Şubat 2020 51.5 MB
Winzip 24.0.14033 (32 Bit) İndir Şubat 2020 48.6 MB
Winzip 26.0 (32 Bit) İndir Ağustos 2021 63.4 MB
Winzip 26.0 (64 Bit) İndir Ağustos 2021 66.1 MB

Winzip Hakkında

Winzip bilinen en eski veri sıkıştırma ve sıkıştırılmış olan verileri tekrar açma yazılımıdır. Verileri sıkıştırarak daha az boyutlara getirmek ve arşiv olarak saklamak isteriz. Verilerin hem boyut olarak azalırken hem de tek bir dosya olarak saklamasını veri sıkıştırma programları sayesinde yapabilirsiniz.

Winzip ile istediğiniz klasör, klasörler veya dosyaların bütününü tek tuşla sıkıştırabilir boyutlarını ufaltarak yerden kazanabilir bir bütün halinde arşivleyebilirsiniz.

Winzip deneme sürüm bir yazılımdır. Bugüne kadar olan versiyonların tümü deneme sürüm olarak kullanıcılara sunulmuştur.

Winzip ile bir klasör veya dosyaları sıkıştırmak için yapmanız gereken basit şekilde sıkıştırmak istediğiniz klasörleri, dosyaları veya diğer verileri bir klasör halinde bütünleştirin. Bu klasör üzerinde fareniz ile sağ tuşu kullanarak sıkıştırınız. Açma işlemi ise yine aynı şekilde sıkıştırılmış olan veri üzerinde fareniz ile sağ tuşu kullanarak tek tuşla anında istediğiniz yerde aynı klasör içerisine açabilirsiniz.

Sağ tuşu kullanarak ayrıca sıkıştıracağız verileri şifre koyarak başkaların verilerini açmasını engelleyebilir verileri güvenliğini sağlayabilirsiniz. Veri sıkıştırması sırasında şifreyi bir yere not almayı unutmayınız eğer sıkıştırdığınız veriye hangi şifre koyduğunuzu unutursanız bir daha o verilere şifreyi bilmediğinizden dolayı ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

WinZip 10.0
Winzip 24.0.14033
Winzip 26.0

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

 • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
 • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
 • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
 • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
 • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Adem Bucak 4 Eylül 2021

  Windows 10 kullanıcıları Windows 10 da en iyi sıkıştırma 2021 Eylül için 24.0.14033 da yapıyor. Sıkıştırma oranı fazla eski sürümü arıyorsanız 24.0.14033 deneyiniz.

  1. Moderatör 4 Eylül 2021

   Selam Adem Bey, tavsiyenizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.