Wordfence Security – Firewall & Malware Scan Eski Sürüm İndir

Wordfence Security – Firewall & Malware Scan, WordPress eklentisinin eski sürümü WordPress sisteminin için indirerek kullanabilirsiniz.

Wordfence Security – Firewall & Malware Scan Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
Wordfence Security – Firewall & Malware Scan 7.1.20 İndir Ocak 2019 3.8 MB
Wordfence Security – Firewall & Malware Scan 7.2.3 İndir Şubat 2019 4.2 MB
Wordfence Security – Firewall & Malware Scan 7.2.4 İndir Mart 2019 4.2 MB
Wordfence Security – Firewall & Malware Scan 7.3.2 İndir Mayıs 2019 4.4 MB
Wordfence Security – Firewall & Malware Scan 7.4.7 İndir Nisan 2020 4.5 MB

Wordfence Security – Firewall & Malware Scan Hakkında

Wordfence tarafından yazılan WordPress sitesine yüklenerek site içerisinde bulunan ilk olarak site içerisinde yer alan yazılarda ve sunucu içerisinde bulunan zararlı içerikleri taramanızı, temizlemenize yardımcı, kurulu olduğundan zararlı botları engelleme, WordPress için kırıklardan yararlanarak siteye zarar vermelerini ve diğer site içerisinde reklam yazılım eklemede dâhil koruma sağlayan popüler koruma programıdır.

Wordfence size birçok imkân sunar. Sitenizin başında olmadan veya siz çalışırken log tutarak sizin istenmeyen girişleri ve diğer tüm sitenize vermek istenilen zararlı hareketleri gösterir. Siteye anlık olarak giren ziyaretçilerin, arama botlarının ve diğer içerik botlarının hangi sayfaya geldiğini, nereden geldiğini hangi sayfaları gezdiğini anlık olarak gösterir.

Siz bu hareketler sırasında özellikle içerik botlarının üzerine dokunarak onları engelleyebilir bir daha sitenize girmesine müsaade etmezsiniz.

Wordfence eklentisi özellikle bizim tarafımızdan aralıklarla kullanılan bir eklentidir. Wordfence açık kaynak kodlu olduğundan sürekli olarak açık barındıran bir sistemdir. WordPress kullanıcıların birçoğu kod yazma ve diğer internet güvenlik işlemlerinde çok az bilgi sahibidir. Bu sebeple güvenlik hakkında kaygılarınız var, bilginiz az siteye güvenlik ile alakalı işlemler yaparken diğer ayarları değiştirme ve sisteme zarar verme gibi korkuların var, bütçeniz yetersiz ise kullanmanızı tavsiye ettiğimiz WordPress güvenlik eklentisidir.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

Wordfence Security – Firewall & Malware Scan 7.1.20
Wordfence Security – Firewall & Malware Scan 7.4.7

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yazabilir veya soru sorabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Moderatör 20 Ocak 2019

    Bu eklenti sayesinde admin panelinden girerek kullanıcı adını ve şifresini değiştirmek isteyen bu eklenti kurulu değilken kısmen bazı dosyaları ve kullanıcı mail adresini değiştirildiğini bizzat gözlemledik. Aynı kişi bu eklenti kurulu olduğunda sisteme giriş yapamadı.