Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 45 saniye

Yorum Yazın.

WordPress eski sürümünü arıyorsanız eski sürümler sitede indirilmeye hazır.

WordPress Eski Sürümleri

 

Yazılım Sürümü – İndir Yayın Tarihi Boyut
WordPress 2.8.5 İndir Kasım 2009 2.5 MB.
WordPress 2.9.1 İndir Ocak 2010 2.6 MB.
WordPress 3.2.1 İndir Temmuz 2011 4.1 MB.
WordPress 3.8.4 İndir Ağustos 2014 6.5 MB.
WordPress 4.9.8 (TR) İndir Ağustos 2018 9.5 MB.
WordPress 5.2 Son Sürüm (TR) İndir Mayıs 2019 12 MB.

WordPress Hakkında

WordPress açık kaynak kodlu tamamen ücretsiz olarak sunulan PHP ve MySQL kullanılarak oluşturulan web site blog oluşturma yazılımıdır.

WordPress ile site oluşturmak için bir adet domain adı, bir adet PHP uyumlu host sunucu ve bir adet MySQL oluşturmanız yeterli olmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan site yapım yazılımıdır. WordPress açık kaynak kodlu olması sebebi ile istediğiniz şekilde değiştirebilir üzerinde istediğiniz deşikliği lisans sorunu olmadan yapabilir ve dağıtabilirsiniz.

Bu yazılım sisteminin binlerce tema seçeneği, site geliştirmek için binlerce eklenti ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sürekli olarak geliştirilen ve yayımlandığı günden bu yana ücretsiz olarak sunulması sebebi ile gönüllü birçok geliştirici ve eklenti yapımcıları bulunmaktadır. Ülkemizde de bir çok web sitesi WordPress imkanlarından yararlanılarak hazırlanmaktadır. Bu sayı gün geçtikçe basit kullanımı sayesinde fazlalaşmaktadır.

WordPress eski sürümlerini elimizden geldiğince fazla size sunmak istedir. İstediğiniz sürümü tek tuş ile indirerek WordPress için kullanabilirsiniz. Popüler sürekli olarak geliştirilen ve diğerlerine nazaran daha güvenli web sitesi yazılımı arıyor ve bu yazılım PHP uyumlu olarak çalışmasını istiyorsanız WordPress tüm sürümleri sizin istediğiniz ölçülerde size uygun olabilir.

WordPress 4.9.8 (TR) Eski Sürüm Görünümü
WordPress 5.2 Son Sürüm (TR)

Yorum Yazın.

Bu eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz... İyi yönleri, kötü yönleri neler? Soru veya sorun bildirebilirsiniz.