XnView Eski Sürüm İndir

XnView Türkçe ve Full resim görüntüle programıdır. Programı site içerisinde indirerek Windows 32 bit ve 64 bit işletim sisteminde kullanabilirsiniz.

XnView Full Eski Sürümleri

Yazılım Sürümü – İndirYayın TarihiBoyut
XnView Full Türkçe 2.43 İndirEkim 201718.8 MB
XnView Full Türkçe 2.44 İndirŞubat 201818.8 MB

XnView Türkçe Hakkında

Pierre E Gougelet tarafından geliştirilen ve tamamen ücretsiz olarak kullanıcıların kullanımına sunulan Pierre E Gougelet tüm sürümlerini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

Ücretsiz olması sebebi ile programı kısıtlama olmaksınız tam sürüm (Full) bilgisayarınızda çalışacaktır. Dil olarak Türkçe dil bulunmaktadır. Tamamen Türkçe olarak kullanabilir veya İngilizce, Almanca ve Fransızca diller için de kullanabilmeniz mümkündür.

Küçük resim ön izleme yapabilme bu şekilde resimleri açmadan direk küçük hali ile görerek açacağınız resme karar verebiliyorsunuz. Son açılan resimleri tekrar açma ve görme, alt klasör içerisinde bulunan dosyaları görüntüleme, JPEG uzantılı resimleri kayıpsız olarak döndürme, dosyaları filtreleme, benzer dosyaları arama, bulma ve silme, mail ile gönderme, kategori ayarlama, slayt gösterisi oluşturma.

Gamma doğrulaması kullanma, keskinleştirme kullanma, program için kısa yol klavye ve fare ayarlamaları, klasörler içerisinde resim kopyalama ve taşıma, resimler arasında format değişimi, ardışık çeviri gibi daha bir çok özelliği bulunmaktadır.

500’e yakın resim formatını karşılayan bu program da her türlü resim dosyasını açabiliyorsunuz. Programın resim açma hızı yüksek resim boyutu ne kadar fazla olursa olsun program ile hızlı ve sorunsuz bir şekilde açabiliyorsunuz.

XnView ilk kurulumda İngilizce de dahil size 3 dil sorar burada Türkçe dil mevcut değildir. Kurulum sırasında İngilizce seçili olarak kurduğunuzda program başlangıcından ayarlamadan tümü Türkçe olacaktır.

Eski sürümler yüksek hızda indirmeniz için hazırlanmıştır. İndirmeler ağırlık site sunucusundan olduğundan güvenlidir. İndirme tamamlanana kadar sayfayı açık bırakınız.

Sürüm Görüntüleri

XnView 2.43
XnView 2.44

Eski Sürümü Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Eski sürümünü, yeni güncellenen sürüme alışkın olmadığınız için, son çıkarılan sürümün cihazınız desteklemiyor olmasından, cihazınızı yavaşlatıyor olmasından, zararlı yazılım içeriyor olmasından veya size özel olan daha birçok nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat eski sürümü kullanıcıların şunları da bilmesinde fayda var.

  • Eski sürüm kullandığınızda yeni çıkan iyileştirmeleri ve özellikleri yok sayıyor olabilirsiniz. Her çıkan yeni sürümde yapımcı tarafından geliştirilerek yeni iyileştirmeler, özellikler ekleniyor olabilir.
  • Bazı sorunlardan dolayı yeni sürümü tercih etmiyor, eski sürümü kullanmak istiyorsanız. Sorunu nasıl düzeltirsiniz, bunu öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.
  • Önceden kullanıcının karşılaştığı sorun yeni çıkan sürümde düzeltilmiş olabilir. Siz eski sürüm kullandığınızda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.
  • Eski sürümünü tercih ettiğinizde kullanmış olduğunuz sürüme yapımcı tarafından destek verilmiyor olabilir.
  • Sürekli olarak eski sürüm kullanıcısıysanız yeniliklerden haberdar olmuyor olabilirsiniz.

Burada verilen bilgiler eski sürüm kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır. Eski sürüm kullanmak sakıncalı bir işlem değil, ihtiyaçtan dolayı gereklilik olabilmektedir.

Yorum Yazın

Yazılımın eski sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorununuz olabilir, sorularınız da olabilir. Hemen alt taraftan bize yazabilirsiniz. Yazınız ulaştıktan sonra site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.